EGE GÜNDEM GAZETESİ

“ZEYTİN KÜMELENMESİ MARKALAŞMA VE DIŞ TİCARET YOLUNDA ATILMIŞ EN BÜYÜK ADIMDIR”

“ZEYTİN KÜMELENMESİ MARKALAŞMA VE DIŞ TİCARET YOLUNDA ATILMIŞ EN BÜYÜK ADIMDIR”
65 views
17 Kasım 2018 - 15:26

 

Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi,Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası, Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu ve Edremit Ziraat Odası ortaklığında yürütülen Edremit Zeytin Kümelenmesi istişare toplantısı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında yapıldı.
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıda; Edremit’te kurulan Türkiye’nin ilk Zeytin Kümesi ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgiler sunuldu. Aynı zamanda zeytin sezonu sorunları, rekolte veriminin artırması için yapılacaklar, zeytin zararlılarıyla mücadele, zeytin/zeytinyağı ihracatı vb gibi konular değerlendiriledi.
Edremit’te zeytinle alakalı yapılacak tüm çalışmaların destekçisi olduğunu belirten Kaymakam Sırmalı yaptığı açıklamada, “Zeytin çok önemli bir varlığımız. Edremit ilçesinde zeytin ve zeytinyağı alanında birlikteliğin olması, markalaşma yolunda çok önemli bir adımdır. Bu nedenle Edremit’te zeytin kümelenmesini çok önemsiyoruz. Bu kümelenme markalaşma ve dış ticaret yolunda atılmış en büyük adımdır” dedi.
Zeytin kümelenmesi sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Kaymakam Sırmalı; “Edremit ilçemizde zeytin kümelenmesi kurulması çalışmalarının bu aşamaya gelmesini sağlayan tüm kurumlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmanın yanında olmaya devam edeceğiz “dedi.
Toplantıya;Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, Edremit Ziraat Odası Genel Sekreteri Ali Yılmaz Diker, Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Öğrt. Gör. Mücahit Kıvrak, Edremit Belediyesi Personeli Muhammet Vurmaz ve Hilal Tunca, Edremit Ticaret Odaı Personeli Uğur Çatma katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1