EGE GÜNDEM GAZETESİ

YÜCEL YILMAZ’DAN VİZYON ÖRNEĞİ

YÜCEL YILMAZ’DAN VİZYON ÖRNEĞİ
91 views
24 Kasım 2018 - 18:46

 

Karesi’nin sevilen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz her kesimin başkanı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Birçok belediyenin kulak tıkadığı, görmezden geldiği engellilere kucak açan Yücel Yılmaz, vizyon sahibi olduğunu bir kez daha gösterdi.

Karesi için İspanya’da düzenlenen, yerel ve bölgesel liderler ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatının toplatılarında kentin kalkınması adına konuşan, ilçesindeki okullu çocuklara destek veren, gençlere bütün imkanları sağlayan Yücel Yılmaz engelli vatandaşlarında sesi oldu.

Engelliler Konfederasyonu, Karesi Belediyesinin ev sahipliğinde bir araya geldi. Engelliler Konfederasyonu tarafından yürütülen “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” Projesi, aralarında Balıkesir’in de bulunduğu 52 ilde “İl Engelliler Meclisi” kurulmasını hedefleyen bir proje ile çalışma yapmakta.
Proje kapsamında, İl Yerel Engelli Meclisi toplantısını yapmak üzere 38 sivil toplum kuruluşu, Karesi Belediye

Başkanı Yücel Yılmaz’ın desteğiyle, Karesi Belediyesinin ev sahipliğinde bir araya geldi.
Toplantı sonucunda, Balıkesir’de yaşayan engellilerin sorunlarına yönelik çalışmalar yürütülecek ve Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi bağlamında hak temelli çalışmaların yapılacağı yerel bir meclis kurulacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1