EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yücel Yılmaz’a ÜZÜLÜYORUM!

Yücel Yılmaz’a ÜZÜLÜYORUM!
7.474 views
15 Kasım 2019 - 15:19

Nesine üzülüyorsun?
Yıllarca babam Tayyar TOPRAK ve ben Taylan TOPRAK onlarca manşet attık “büyükşehir kanun tanımıyor” Büyükşehir “Belediyesi borç batağına sürükleniyor.” “Memleketin geleceğiyle oynuyorlar.” diyerek onlarca yazı yazdık, yayınlar yaptık şuanda mecliste olan arkadaşlar (mevcut ve eski ilçe belediye başkanları, Mehmet Birol Şahin gibi tipler) geçmişte “borç yiğidin kamçısıdır.” “borçsuz belediyemi olur.” diyerek Büyükşehir Belediyesini bugünlere sürüklediler.
HEPSİ KÖTÜYDÜ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için 2 kez seçime gidildi, 3 adet Belediye Başkanı oldu. Bu arkadaşların ortak noktaları Ak partili olmasının yanı sıra il dışı şirketlere yok yere trilyonlar harcamalarıydı. 3 gün önce kurulmuş bir şirkete iş verilip 3 liralık işe önceleri 5 lira, sonraları 10 lira ödemeye başladılar. Hangisi daha kötüydü tartışmasına girmeyeceğim benim düşüncemi merak ediyorsanız ikisi de belediyeyi kötü yönetti, hatta yönetemedi. Büyük ümitlerle Büyütülen Balıkesir Belediyesi boyundan büyük bir borç batağına saplandı.
Tabi bunda biz yerel gazetecilerin payı büyük! Neden mi?
İstanbullu, Bursalı şirketlere trilyonlarca para akıtılırken, Baski 3 kuruşa döşeteceği boruyu 10 kuruşa döşetirken, bizler bu paraların hesabını soruyorduk! Bandırma’ya, Akçay’a, Ayvalık’a köprü yapın, Bigadiç’e , Sındırgı’ya, Savaştepe’ye yol yapın, Balya’nın, İvrindi’nin köy yollarını yazıyor, Edremit’in Ayvalık’ın alt yapı sorunlarını çözün diye gazetemiz manşetlerinde bağırıp yırtınıyorduk… Ne mi oldu? Belediye Başkanlığı koltuklarına yeni oturan belediye başkanları bizleri çağırdı; “sizler enayiymişsiniz bilmem kim gazeteci şu kadar, bilmem kim gasteci şu kadar para almış sizler almamışsınız” denildi. Bizim Balıkesir’imizin duayen ve süper gazetecileri danışmanlık için sıraya girmişlerdi o dönemlerde, belediye bültenleri için pazarlık edenler kaldıkları yerden devam ediyorlar. Gazeteciliğe değil, SUSMAYA…
HESAPLAŞMA GÜNÜ GELDİ ÇATTI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi borç batağında YÜCEL YILMAZ’ın hiç mi suçu yok? hayır var bu borçlar olurken en ön sırada oturup el kaldırıyordu. Gel gör ki şuan işler değişti dolaylı yoldan değil, direk olarak sorumluluk bu arkadaşta ne yapıp-edip borçlardan kurtulmak, seçime en azından işçi maaşlarını ödeyerek girmek istiyor. Yani insan içine çıkacak yüz arıyorlar. Yücel Yılmaz Mecliste çok güzel bir konuşma yaptı dedi ki; hükümet bize böyle bir fırsat verdi. Aynı fırsat CHP’li belediyelere verildi mi? Örneğin Burhaniye Belediyesi Ak parti Belediyesiydi şuanda CHP belediyesi o da bu fırsattan yararlanacak mı? Bu fırsattan herkes yararlanacak böylelikle piyasaya para akışı sağlanacak, esnaf rahatlayacak diyorsanız ben tamamım. “yoook bu işler sadece bize özel, bizler borçları sıfırlayıp, yine bilinmedik şirketleri zengin edeceğiz” derseniz. Bu millet iki cihanda yakanızı bırakmaz benden demesi…
GELELİM DAİMİ AVUKAT VE MECLİS ÜYEMİZ BİROL ŞAHİN’E
İsmail Ok paşa camii’nin karşısındaki hâl binasını yıkıp yerine inşaat yapmak istediğinde Büyükşehir Belediyesinin kadrolu meclis üyesi Mehmet Birol Şahin mahkemeye vermiş, iptal kararı çıkartmıştı. Sebebi ise şu; “Bizler Paşa camii ve etrafını, Eyüp Sultan camii gibi yapacağız, buralara turistler gelecek…” diye açıklamalarda bulunuyordu. Şuanda paşa camiinin etrafını bizzat avlusunu cenazeleri, cuma namazlarını ve teravih namazlarını kıldığımız alanı satmadıklarını yazım hatası olduğunu ve devir ettiklerini açıklamaya çalışıyor. Bana da paşa camii’nin tapusunu gönderiyor.
Bende kendisine şu cevabı vermek istiyorum “EEEEEY BİROL ŞAHİN TURİSTLERDE BİZİ GÖREBİLECEK Mİ?”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1