EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Yeşil Altıeylül’de Kardeşlik Ormanı

 Yeşil Altıeylül’de Kardeşlik Ormanı
150 views
29 Mart 2016 - 8:05

Başkan Zekai Kafaoğlu Sudan ve Somali’li öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü ‘Yeni Bir Hayat Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Kardeşlik Ormanı’ ağaç dikme töreni Gökköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve öğrencilerin katıldığı törende Başkan Zekai KafaoğluSomali ve Sudan’dan gelen öğrenciler ile yakından ilgilendi, onlarla birlikte fidan dikti.

2

“ÇOCUKLAR ÖLMESİN”

Törende konuşma yapan Başkan Zekai Kafaoğlu “Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediyesi, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile 6 Eylül 6 Proje kapsamında yabancı öğrencilerimizin yeniden hayata başlamaları için kardeşlik ormanı oluştu.  Dünyanın her yerinde kardeşlik ormanı dikilsin, dünyada savaşlar son bulsun, çocuklar ölmesin, kan ve gözyaşı olmasın. Her tarafımız kan ve gözyaşı ile dolu. Kan ve gözyaşı dinsin. Sevgi, barış ve kardeşlik her tarafı sarsın” dedi.

8

“AMACIMIZ AĞAÇ SEVGİSİ”

Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale de “6 Eylül 6 Proje kapsamında sosyal ve kültürel konularda kaymakamlığımız, belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü güzel bir birliktelik içerisinde.Bunun bir halkası da kardeşlik ormanı. Amacımız Altıeylül ilçesinde ağaç sevgisini öğrencilere yerleştirebilmek.Yaptığımızçalışmalarla dünyaya örnek olmak istiyoruz” diye konuştu.

4

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1