Muğla Haber Girişi: 02.07.2022 - 23:42, Güncelleme: 02.07.2022 - 23:42

YEEP ÇALIŞMALARI BİTTİ

 

YEEP ÇALIŞMALARI BİTTİ

Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) taslağı üzerindeki çalışmalar tamamlandı. YEEP lansmanı 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 10.00’da Bodrum TED Koleji Konferans Salonu’nda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından katılımcı belediye ve eşitlik temelinde bir kent yaratma ve yönetme politikaları YEEP ile hayata geçiriliyor. 27-29 Haziran 2022 tarihlerinde 5 oturum olarak yapılan toplantılarda Bodrum Belediyesi birim müdürleri ile ilgili danışmanlar, 8 Mart 2022 tarihinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından kamuoyuna duyurulan Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmaları bitirildi. 8 Mart 2020 tarihinde 29.belediye olarak Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras'ın imzaladığı Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı'nın gereği olan Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmalarını yürütmek için koordinasyon ekibinin oluşturuldu.Yüz yüze yapılan 60 sivil toplum örgütü, siyasi parti ve kurumlarla yapılan görüşmeler ve gelen bilgiler doğrultusunda tasnif çalışmalarıtamamlandı. Bu kapsamda Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın son halinin oluşturulması için 27-29 Haziran tarihlerinde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt'un katılımı ile Yerel Eşitlik Eylem Planı danışmanları İlknur Üstün, Özgün Akduran Erol, Bahar Yalçın ve belediye birim müdürleri bir araya gelerek Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı taslağı üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın hayata geçirilmesinde belediye müdürlüklerinin sorumluluğunda olan faaliyet ve gösterge sistematiği belirlenerek Yerel Eşitlik Eylem Planı son şeklini aldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından Belediye Meclisi’ne havale edilen Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı; Katılım, Toplumsal Cinsiyet Temelli Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık, Yoksulluk, Ekonomik Güçlenme ve İstihdam, Kentsel Hizmetler olmak üzere 5 tema ve 250 faaliyetten oluşuyor.
Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) taslağı üzerindeki çalışmalar tamamlandı. YEEP lansmanı 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 10.00’da Bodrum TED Koleji Konferans Salonu’nda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından katılımcı belediye ve eşitlik temelinde bir kent yaratma ve yönetme politikaları YEEP ile hayata geçiriliyor.

27-29 Haziran 2022 tarihlerinde 5 oturum olarak yapılan toplantılarda Bodrum Belediyesi birim müdürleri ile ilgili danışmanlar, 8 Mart 2022 tarihinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından kamuoyuna duyurulan Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmaları bitirildi.

8 Mart 2020 tarihinde 29.belediye olarak Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras'ın imzaladığı Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı'nın gereği olan Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmalarını yürütmek için koordinasyon ekibinin oluşturuldu.Yüz yüze yapılan 60 sivil toplum örgütü, siyasi parti ve kurumlarla yapılan görüşmeler ve gelen bilgiler doğrultusunda tasnif çalışmalarıtamamlandı. Bu kapsamda Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın son halinin oluşturulması için 27-29 Haziran tarihlerinde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt'un katılımı ile Yerel Eşitlik Eylem Planı danışmanları İlknur Üstün, Özgün Akduran Erol, Bahar Yalçın ve belediye birim müdürleri bir araya gelerek Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı taslağı üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın hayata geçirilmesinde belediye müdürlüklerinin sorumluluğunda olan faaliyet ve gösterge sistematiği belirlenerek Yerel Eşitlik Eylem Planı son şeklini aldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından Belediye Meclisi’ne havale edilen Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı; Katılım, Toplumsal Cinsiyet Temelli Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık, Yoksulluk, Ekonomik Güçlenme ve İstihdam, Kentsel Hizmetler olmak üzere 5 tema ve 250 faaliyetten oluşuyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egegundem.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.