EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yazar Recai Şeyhoğlu’nun ikizleri çıktı

Yazar Recai Şeyhoğlu’nun ikizleri çıktı
78 views
21 Kasım 2018 - 11:19

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Yeni yıla girerken başkenteki Favori Yayınları’ndan çıkan ‘ Renkler Ülkesi İran’ adlı kitabından sonra yine aynı yayınevi tarafından iki kitabı daha basılan Yazar Recai Şeyhoğlu mutlulukta adeta uçuyor.

SUAT SALGIN (AYVALIK)

Sofya- Üsküp Günlüğü: Gezi notları kitabı
Bundan bir buçuk yıl önce Balkan ülkelerine yönelik bir tura çıkan Şeyhoğlu, Balkan ülkelerindeki izlenimleri arasından sadece Bulgaristan ve Makedonya’nın başkentlerini bu kitabında anlatırken, Arnavutluk ve Yunanistan güncelerini ise bir başka kitabında okuyucularıyla paylaşacak.
Gezdiği her ülkenin başkentlerindeki milli kütüphanelere kitaplarını armağan eden Şeyhoğlu, kurduğu dostlukları, ziyaret ettiği mekânları, tarihiyle coğrafyasıyla dillendirmiş okuyucularını da adeta o coğrafyaların bir bileni yapmış.
Unutamadığı çok anılar biriktiren Yazar Şeyhoğlu, özellikle Sofyalı kadınların küçücük köpekleriyle dolaşmaları ve her Sofyalı’nın trafik işaret ve levhalarına uymadaki tartışılmaz kural severliklerine ise hayran kalmış. Şeyhoğlu’nun izlenimlerinde bir başka dikkat çeken şey de; bu ülkede kırmızı etin son derece ucuz olduğu…
Kurbağa Sevgisi
Sokağın, komşuların, berberin, manavın, ninelerin, gelinlerin kendi aralarındaki muhabbetlerine kulak veren Şeyhoğlu, bu kez ‘ anlatı’ türünde bir kitapla, kısacık öykücüklerle sesleniyor okurlarına…
Gelin kaynana anlaşmazlığı, hayırsız evlatlar, büyüklere yapılan vefasızlıklar, karı koca geçimsizlikleri, anne sevgisi, hayvan sevgisi, sevgisizlikler… Yazar, bir bakıma günlük yaşama, iç dünyalara ayna tutmuş adeta.
Mehmet Atilla’nın onayını almadan dosyalarını yayınevlerine yollamayan Şeyhoğlu’nun Kurbağa Sevgisi dosyasına özellikle yayınevi sahibi Turgut Türksoy büyük ilgi göstermesinden de son derece memnun.
Yayın dünyasında, bir rekora imza atması beklenilen Şeyhoğlu’nun aralık ayında da iki kitabı çıkacak.
Öte yandan İstanbul’da Heyamola Yayınları tarafından da yeni bir kitabı basılmak üzere olan Yazar Recai Şeyhoğlu’nun 2018 yılını toplam 6 kitap ile kapatmayı hedeflediği öğrenildi.
‘İkizler’ adını verdiği her iki kitabının da Karşıyaka Pan, Konak Yavuz ile Konak Duvar Kitabevlerinde raflarda yerini aldığını kaydeden Yazar Şeyhoğlu, arzu eden okuyucuların ise bu kitapları Karşıyaka İlçe Halk Kütüphanesi’nde de bulabileceklerini belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1