EGE GÜNDEM GAZETESİ

Vatandaşlar, Sorunlarını Doğrudan Başkan Gençer’e Anlatıyor

Vatandaşlar, Sorunlarını Doğrudan Başkan Gençer’e Anlatıyor
87 views
10 Nisan 2016 - 20:34

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bölgede örnek olan “Mahalle buluşmaları” halk toplantılarının ikincisini Zekibey Mahallesi’nde Şeytanın kahvesinde gerçekleştirdi. İlçe halkıyla her hafta başka bir mahallede buluşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e vatandaşlar sorunlarını, sıkıntılarını ve önerilerini yüzyüze birinci ağızdan anlatma fırsatı buluyor.

Ayvalık Belediyesi Daire Müdürleri, belediye meclis üyeleri ve Zekibey Mahallaesi Muhtarı Şerafettin İştar’ı da yanına alan başkan Gençer, mahalle halkını 7’den 77’ye pür dikkat dinledi, halkın merak ettiği soruları en içtenlikle cevapladı.

Zekibey Mahallesi sakinerinin karşılaştıkları sorunların başında Perşembe günleri kurulan semt pazarında tezgah açan pazarcıların araçlarını gelişi güzel park ederek sokaklarda sıkıntı yarattığı, sokak köpekleri, çöp sorunu, tehlike arzeden binalar ve geri dönüşüm kutularının olmayışı geliyor.

Vatandaşlardan bu koonuda gelen şikayet ve önerileri dinleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bunlardan bazılarını anında ilgili birimin müdürüne talimatlar vererek çözüme kavuşturuken, diğer konuların da çözümü için gereken çalışmaların titizlikle yapılacağını söyledi.

Ayrıca mahalle sakinlerinin sinekle mücadelinin zayıfığından şikayetçi olmaları üzerine başkan Gençer, sinekle mücadelenin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu ve bu konuyu büyükşehir yetkililerine ileteceklerini bildirdi.

Toplantı sonunda başkan Rahmi Gençer, Zekibey Mahallaesi Muhtarı Şerafettin İştar’a çiçek takdim etti. Mahalle halkına da kendisini kabul ettikleri için teşekkür eden Gençer, sorunları yerinde görmek ve mahalle sakinlerinden sorunları birinci ağızdan dinlemek için Ayvalık’ın kırsal mahalleleri dahil tüm mahallelerinde bu toplantıların yapılacağını kaydetti.

Ardından beraberinde Ayvalık Belediyesi Daire Müdürleri, Zekibey Mahallesi Muhtarı ve belediye meclis üyeleriyle birlikte vatandaşlardan gelen şikayete konu olan alanlara giden başkan Rahmi Gençer, incelemelerde bulunarak sorunların giderilmesi için ilgili müdürlere talimatlar verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1