Dünya Haber Girişi: 06.07.2022 - 23:19, Güncelleme: 06.07.2022 - 23:19

VALİ ŞIKDAK'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

VALİ ŞIKDAK'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin en sade şekliyle yaşandığı bayramlar, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir.
İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin en sade şekliyle yaşandığı bayramlar, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir. İnsanımızı aynı düşünce ve duygularla buluşturan ve kenetlenmesini sağlayan bu özel günler, insan ilişkilerini geliştirerek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmekte, yardımlaşma ve dayanışmayı artırmaktadır. Bayramlar, bir yandan umutları canlandırıp, dargınlıkları ve kırgınlıkları unuttururken, insanların birbirlerine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik bağlarının canlanması, birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine vesile olmaktadır. Bayramlar, aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirdiğimiz zaman dilimleridir. Bütün toplumlarda, hoşgörü ve karşılıklı anlayış en çok gereksinim duyulan olgudur. Medeniyetimiz bu yönüyle ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Anadolu toprakları, yüzyıllardır hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma içinde bir arada yaşamanın en güzel örneğini vermiştir. Sevinçlerin ve mutlulukların paylaşıldıkça arttığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmadan, kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularımızı güçlendirip bayramlarımızı doya doya yaşayalım. Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven ortamında geçirmeleri ve sevinçlerimizin acıya dönüşmemesi için, Valiliğimizce her türlü tedbir alınmıştır. Jandarma ve Emniyet teşkilatlarımıza, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimize ve ilgili kurumlara, bayram süresince görev ve sorumluluk alanları ile ilgili her türlü önlemleri almaları hususunda gerekli uyarılar yapılmıştır.   Bayram nedeniyle, artacak trafik yoğunluğuna karşı, Balıkesir genelinde trafik denetimleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizden, trafik kurallarına özen göstermelerini ve kurallara azami ölçüde riayet etmelerini bekliyorum. Kurallara uyalım,sevinçler acıya dönüşmesin.   Bu duygu ve düşüncelerle,bütün Balıkesirli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, tüm vatandaşlarımızın sevdikleri ile birlikte sağlıklı, huzur dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.
İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin en sade şekliyle yaşandığı bayramlar, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir.

İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin en sade şekliyle yaşandığı bayramlar, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir.

İnsanımızı aynı düşünce ve duygularla buluşturan ve kenetlenmesini sağlayan bu özel günler, insan ilişkilerini geliştirerek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmekte, yardımlaşma ve dayanışmayı artırmaktadır.

Bayramlar, bir yandan umutları canlandırıp, dargınlıkları ve kırgınlıkları unuttururken, insanların birbirlerine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik bağlarının canlanması, birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine vesile olmaktadır.

Bayramlar, aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirdiğimiz zaman dilimleridir.

Bütün toplumlarda, hoşgörü ve karşılıklı anlayış en çok gereksinim duyulan olgudur. Medeniyetimiz bu yönüyle ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Anadolu toprakları, yüzyıllardır hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma içinde bir arada yaşamanın en güzel örneğini vermiştir.

Sevinçlerin ve mutlulukların paylaşıldıkça arttığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmadan, kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularımızı güçlendirip bayramlarımızı doya doya yaşayalım.

Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven ortamında geçirmeleri ve sevinçlerimizin acıya dönüşmemesi için, Valiliğimizce her türlü tedbir alınmıştır. Jandarma ve Emniyet teşkilatlarımıza, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimize ve ilgili kurumlara, bayram süresince görev ve sorumluluk alanları ile ilgili her türlü önlemleri almaları hususunda gerekli uyarılar yapılmıştır.

 

Bayram nedeniyle, artacak trafik yoğunluğuna karşı, Balıkesir genelinde trafik denetimleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizden, trafik kurallarına özen göstermelerini ve kurallara azami ölçüde riayet etmelerini bekliyorum. Kurallara uyalım,sevinçler acıya dönüşmesin.

 

Bu duygu ve düşüncelerle,bütün Balıkesirli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, tüm vatandaşlarımızın sevdikleri ile birlikte sağlıklı, huzur dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egegundem.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.