EGE GÜNDEM GAZETESİ

Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç ilçesi Mahalle Muhtarlarını ağırladı

Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç ilçesi Mahalle Muhtarlarını ağırladı
267 views
26 Ekim 2019 - 5:46

Kabulde konuşan Vali Yazıcı; Muhtarlarla Buluşma Toplantıları çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmaların Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelmek, Muhtarların dile getirdikleri istek talep ve sorunlarını dinleyerek süratle çözüm üretmek amacını taşıdığını vurguladı.

Kabulde konuşan Vali Yazıcı; Muhtarlarla Buluşma Toplantıları çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmaların Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelmek, Muhtarların dile getirdikleri istek talep ve sorunlarını dinleyerek süratle çözüm üretmek amacını taşıdığını vurguladı.
Muhtarların devletin en ücra köşelerine hizmet götüren kamu görevlileri olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, mahallelerde yaşayan vatandaşların sıkıntılarının muhtarlar tarafından tespit edilerek, çözülmesi noktasında bildirmelerini talep etti.
DEVLETİMİZE GÜVENMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Büyük bir millet olduğumuzu söyleyen Vali Yazıcı, Aldığınız sorumluluk büyük. Öncelikle kendimize güveneceğiz, şahıs olarak millet olarak devletimize güveneceğiz. Bütün dertlerimizi belli bir sırayla çözeceğiz. Ağlamak yok gayret edeceğiz pes etmek yok hep birlikte çalışacağız. Sorunlarınızı takip ederken, pes etmek yok. Ben yazdım bir kere söyledim demek yok. Halk sizi seçti. İşlerini dertlerini çözesiniz diye bizim kapılarımıza veya başka kurumlara gelip gitmeye devam edeceksiniz. Biz de Balıkesir’in dertlerini çözmek adına Ankara’nın veya ilgili kurum ve kuruluşların kapısını aşındırmaya devam edeceğiz. Çok şükür ki 30-40 yıl öncesine göre Türkiye’nin imkânları daha iyi. Ama yaşam devam ediyor. Değişimler oluyor, değişiklikler oluyor. Dolayısıyla dün ihtiyaç gibi olmayan konular bugün çok önemli ihtiyaçlar şekline dönüşüyor.dedi.
ISRARLA VE İNATLA İŞLERİMİZİ TAKİP EDECEĞİZ
Bütün dertlerin bir şekilde çözüleceğini ifade eden Vali Yazıcı, Çok çalışacağız. Daha çok çalışacağız. Küsmeden kırmadan dökmeden ısrarla ve inatla işlerimizi takip edeceğiz. Biz umutlu, ümitli ve geleceğe umutla bakan sorunların çözülebileceğine inanan ve hizmet sunduğumuz insanları da inandıran kişiler olmak durumundayız. Biz umutsuz ve kararsız olursak kesinlikle hiçbir iş halledilmez. Lütfen karamsarlığa düşmek yok. Çok şükür ki Türkiye Cumhuriyeti devleti artık birçok sorunu eskiden olduğu gibi uzun yıllarda değil daha kısa süre içerisinde çözebilmek kabiliyetine, becerisine ve gücüne, kaynağına sahip. Biraz takip ile bu işi hep birlikte halledeceğiz.dedi.
VATANDAŞLARIMIZI ASLA UNUTMAYACAĞIZ
Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Vali Yazıcı, Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin merhamet elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Diğer taleplerinizi de ilgililere iletmeye devam edin. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Her gün milletle iç içe, beraber olmaya devam edeceğiz. Balıkesir Valiliğine teşrifleriniz için her birinize şahsım Balıkesirli hemşehrilerim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mahallelerinizdeki kardeşlerime en kalbi muhabbetlerimi, selamlarımı iletmenizi rica ediyorum.dedi.
Muhtarlar ise Vali Yazıcı’ya taleplerini aktararak, yaşadıkları bazı sıkıntılar ve mahallelerin ihtiyaçları ile ilgili isteklerini aktardı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1