EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın Açtığı Sergiye İlgi Yoğun Oldu

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın Açtığı Sergiye İlgi Yoğun Oldu
52 views
11 Ekim 2016 - 11:33

Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi tarafından bu yıl 12. si düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri Programı çerçevesinde açılan ünlü Ressam Bedri Baykam’ın resim sergisine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Ayvalık Belediyesi’ne ait Orhan Peker Sanat Galerisi’nde saat 18.30’da Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile eşi Yasemin Gençer’in de katıldığı ve 17 eserin yer aldığı sergi açılışında ünlü sanatçı hayranlarının yoğun sevgisiyle karşılaştı.
Annesi Mutahhar Baykam ve eşi Sibel Baykam ile katıldığı sergi açılışında konuşan ünlü Ressam Bedri Baykam, Ayvalık’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Serginin açılışında birçok insanın emek harcadığını hatırlatan Baykam, başta Ayvalık Belediyesi personeli olmak üzere herkese teşekkür etti.
Ayvalık’ın Bedri Baykam gibi Türkiye’nin önemli sanatçılarından birini ağırlamasının kendisini sonsuz mutlu ettiğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise; “Sanatçımız Bedri Baykam’ın eserlerini de burada sergileme fırsatı bulmamızın sevincini yaşıyorum. Ayvalık sanatçılara ilham veren bir kent. Sanatçılarında geliştirdiği bir kent. İlçenin dört bir yanında yüzlerce sanatçımız faaliyet gösteriyorlar. Bu sanatçılarımızın birçoğu da şu anda burada. Bu sanatçı dostlarımızın da bu sergiden ve Sayın Bedri Baykam’dan ilham alacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullanarak, organize ettikleri 12. Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri’nin onur konuğu Bedri Baykam’a katılımı için teşekkür etti.
Başkan Gen.er, düzenledikleri 12. Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri’ne katılımı nedeniyle Ressam Bedri Baykam’a plaket ve bir buket çiçek takdim etmeyi de ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1