EGE GÜNDEM GAZETESİ

Uçak Restoranda İftar Heyecanı

Uçak Restoranda İftar Heyecanı
98 views
09 Haziran 2016 - 12:28

Uçuş ömrünü tamamlayarak emekliye ayrıldıktan sonra parçalanarak İstanbul’dan Burhaniye’ye getirilen ve kısa sürede montajı tamamlandıktan sonra restoran olarak hizmet vermeye başlayan Airbus A340 tipi büyük yolcu uçağı, Ramazan ayında müşterilerine iftar yemekleri vermeye başladı.
Özel bir havayolu firması tarafından Türk Hava Yolları’ndan alınan, uçuş ömrünü tamamlamış durumdaki Airbus A340 tipi yolcu uçağı, Ocak ayında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda burnu, kanatları, gövdesi ve kuyruğu olmak üzere 8 ayrı parçaya ayrılarak, 7 TIR’ın dorsesine yüklenmişti. Parçalara ayrılan uçak, 1 günlük karayolu yolculuğunun ardından, tekrar birleştirilmek üzere Balıkesir’in Burhaniye ilçesine götürülerek, aylar süren montaj çalışmalarının ardından geçtiğimiz hafta görkemli bir törenle uçak restoran olarak hizmete açılmıştı. Bahçesi ve içerisi düğün salonu olarak hizmet veren Airbus A340 tipi uçakta, Ramazan ayında olunması nedeniyle iftar yemekleri verilmeye başlandı.
Ev ortamından sıkılan ve iftar yemeği için farklılık arayan aileler, ilk günden restoran uçağın koltuklarını doldurdu. 76 metre uzunluk ve 6 metre kabin genişliğine sahip yapısıyla Türkiye’nin en büyük restoran uçağı olan Airbus A340, yapılan iç tefrişatının ardından 200 kişilik kabine sahip oldu. Burhaniye ilçesi sınırları içinde ve Koca Seyit Havalimanı’nın karşısında, E-87 Karayolu’nun kenarında bulunan uçakta iftar yemeği yemenin heyecanı içinde olan Balıkesirliler, açıklamada bulundu. Heyecan içinde olduklarını ifade eden müşteriler, yetkililere teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1