EGE GÜNDEM GAZETESİ

Türkiye Oryantiring Şampiyonası’na Hazırlanıyorlar

Türkiye Oryantiring Şampiyonası’na Hazırlanıyorlar
81 views
06 Nisan 2016 - 10:52

 Balıkesirli Oryantiring sporcuları, 19-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Yarışları’na, sıkı idmanlar gerçekleştirerek hazırlanıyor.

19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Oryantiring Türkiye Şampiyonası Yarışları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli katkılarıyla Dursunbey ilçesinde gerçekleştirilecek. Oryantiring sporunun Balıkesir ili ile özdeşleşmesi hedeflenen ve yaklaşık 2 bin sporcunun katılması beklenen şampiyona öncesinde, Türkiye Oryantiring Federasyon Asbaşkanı Koray Dever ve diğer Oryantiring eğiticileri eşliğinde kampa giren sporcular, yoğun antrenmanlar gerçekleştiriyor. Hafta sonu kamplarını Burhaniye ilçesindeki Ören Plajı’ndaki yeşil alanda yapan çok sayıda sporcu, rüzgarlı havaya rağmen, yoğun bir tempoyla hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenmanlarına gazetemiz spor ekibini de konuk eden Oryantiring sporcuları, belirlenen süreler içerisinde, önceden konumlandırılan hedeflere ulaşarak bitiş noktasına varmak için ter döktü.

Oryantiring sporunun tanımını yaparak, detaylı bilgiler veren Türkiye Oryantiring Federasyon Asbaşkanı Koray Dever, açıklamalarda bulundu. Balıkesir ve çevre ilçelerde bu sporun yaygınlaşması için yoğun çaba sarf eden Koray Dever, “Oryantiring; doğada, okul bahçelerinde, parklarda, harita ve pusula yardımıyla, yerleştirilmiş olan hedefleri, doğru sırasıyla ve en kısa süre içerisinde bulmaya dayalı bir doğa sporudur. Aynı zamanda, fiziksel ve zihinsel bir çalışma isteyen bir spor dalıdır. Bugün burada, Balıkesir ili ve çevre ilçelerinden gelmiş olan çocuklarımızla bir hazırlık çalışması yapıyoruz. Şu anda, yaklaşık olarak 80 öğrencimiz var. Amacımız, 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda başarı elde etmektir. Bu yarışlara hazırlanıyoruz. Oryantiring, kadın, erkek, genç, yaşlı, herkesin yapabileceği bir spordur. Çocukların, temiz havada doğayla buluşmalarını sağlayan bir spor” dedi.

Koray Dever, konuşmasının ardından, Oryantiring sporunda kullanılan araç ve gereçleri tanıttı. Yapılacak olan Türkiye şampiyonasına hazırlanan küçük sporcular ile Oryantiring Milli Takımı sporcuları, gazetemiz spor servisine, sporla ilgili görüşlerini anlattı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1