EGE GÜNDEM GAZETESİ

Türkiye İle Yunanistan Arasında Girişim

Türkiye İle Yunanistan Arasında Girişim
80 views
13 Mayıs 2016 - 11:16

Balıkesir’e yaklaşık 800 kilometre uzaklıktaki Yunanistan’ın Naoussa kentinden gelen heyet, Edremit Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, iki şehir arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için temaslarda bulundu.
Edremit’teki kültür ve sanat festivali için 1 haftalığına bölgeye gelen ve aralarında Naoussa Belediye Başkanı Nikos Koutsougiannis ile Naoussalı işadamlarının da bulunduğu heyet, Edremit Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Balıkesir ile Naoussa şehirleri arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesi hedeflenen toplantıda, her iki şehrin ticaret hacimleri masaya yatırıldı. Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Amaç’ın ev sahipliği yaptığı ve ticaret odasının toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya oda üyeleri olan turizmciler ve iş adamları katıldı.
Halkı çiftçilik ile uğraşan ve sınırları içinde 15 civarında oteli bulunan Naoussa’nın Belediye Başkanı Nikos Koutsougiannis, toplantıda, tercümanlar aracılığıyla yaptığı konuşmada, Balıkesir ve özellikle Edremit Körfezi ile Naoussa kenti arasında turizm ağırlıklı olarak ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için her türlü projeye açık olduklarını vurguladı. Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Amaç ise, Edremit Körfezi ile Naoussa arasındaki atılacak ticari adımların önemine vurgu yaparak, “İki şehir arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilme için önemli gelişmeler kaydetmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirdikten sonra, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesi için de adımlar atmayı düşünüyoruz. Naoussa kentinden ilçemize gelen heyete teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıda, slayt gösterim ile Edremit Körfezi ve Edremit ilçesinin ticari durumu anlatıldı ve Edremit Ticaret Odası’nın çalışmalarından bahsedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1