EGE GÜNDEM GAZETESİ

Turistik Yollar Dökülüyor

Turistik Yollar Dökülüyor
170 views
23 Mayıs 2016 - 12:36

 

Başkan Edip Uğur, inşaat yığınlarına vakit ayırırken, körfezin cennet yerleri yok olmaya yüz tutuyor.Orman,Milliparklar ve Büyükşehir fen işleri ortaklaşa bu işi çözmeliler

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Hilton Otelin, Ramada,Termal oteller ve bunun yanından bir çok beş yıldızlı otel için yatırımların altına imza atarken Körfezin en cazibe turistlik yeri olan Hasan boğuldu gibi bir kaz dağlarında yollar TURİSTİK olan yerlerin bozuk yolları doz duman içinde .

YOLLAR DÖKÜLÜYOR

Hasan Boğuldu’nun yolları toz topraktan geçilmezken yaklaşan yaz sezonu öncesi alarm vermeye başladı. Virajların tehlikeliye arz etmesi Başkan Uğur’un gündemindeolup olmayacağı merakla bekleniyor. Araçların yan yana bile gelemediği turistlik yolda turist vatandaşlar acaba ne gibi sürprizler ile karşılaşacaklar.

hasanboğuldu1
BETONU BIRAK MİRASA BAK!
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur körfez adına turistlik beton yığınlarından sürekli bahsederken, asıl olan körfezin cennetlerini unutmuşa benziyor. Hasan Boğuldu yaz sezonunda milyonlarca insanı ağırlarken, Başkan Uğur’un bu turistlik yerler için yol konusunda hamle yapmaması kafalarda soru işareti bırakmaya başladı. Yollar toza toprağa karışmışken, Başkan Uğur’un bu konuda sessiz kalması da ayrı bir olay konusu.
YOL LAZIM YOL!
Hasan Boğuldu yolsuz, aslında yolu var ama yolunda toz var, toprak var hatta virajlarında tehlike var. Başka Uğur’un bu yerlere el atması lazımken, ne yazik ki turistlik yerler adına körfezde sessiz kalınıyor. Yollar çok değil asfalt bekliyor. Yaz sezonu kapıda bu yollar bu turistlik alana yakışmıyor.
ŞEF CENGİZ UZUN SİZ NERDESİNİZ?
Kazdağı Milli parklar şefi Cengiz Uzun’un turistlik alanlarda bu zamana kadar yetersiz kalması gündeme düşen bir diğer konu oldu. Şef Uzun’un bu asfalt konusunda sessiz kalması dikkatlerden kaçmazken, yaz sezonunda Hasan Boğuldu yolunun yazlıkçı tarafından yoğun bir şekilde kullanılması sonucunda acaba nasıl kötü sonuçlara sonuç çıkaracağını merak etmemesi de kafalarda soru işareti bıraktı.

hasanboğuldu
VALİ BEY’DEN DE HAMLE BEKLENİYOR?
Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’dan yolun asfalt konusunda körfezdeki vatandaşlar yardım bekliyorlar. Yol konusunda çaresiz kalan vatandaşlar Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın da bu konuda harekete geçmesi bekleniyor. Tarihte iz bırakmış yerin yolları asfalt beklerken, Vali Yaman’ın sezon öncesinde bu konuda hamlede bulunup, bulunmayacağı dört gözle merakla ediliyor. Yolların sıkıntısını incelemek üzere Vali Yaman’ı körfezdeki vatandaşlar göreve davet ettiler. Bu konuda yeterince sıkıntı çeken halk Vali Yaman’dan çare bekliyorlar.
KİM BU SIKINTIYI ÇÖZECEK!
Asfaltlama bu kadar zor mu? Şimdi bu yolun asfaltını kim çözecek Başkan Uğur mu? Yoksa Vali Yaman mı? Halkın sıkıntısında tek bir ortak şey var oda bu işin kısa zamanda çözülmesi, kim yada kimler bu işi çözüyorsa çözsün yoksa halk artık yeter diyecek. Sabrı taşan vatandaş yolun asfaltlanması için artık gün saymak istiyor, bizden söylemesi.
Haber: Şevki MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1