EGE GÜNDEM GAZETESİ

Trafik Haftası Cumhuriyet Meydanında Kutlandı

Trafik Haftası Cumhuriyet Meydanında Kutlandı
82 views
10 Mayıs 2016 - 10:48

“Karayolu Trafik Haftası” Bandırma merkezinde kutlandı.

Cumhuriyet meydanında gerçekleşen kutlama programına Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkan Vekili İsmail Ay, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın yanı sıra daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç’ın, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Ardından, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri, Komiser Yardımcısı Yaşar Gümüş, günün anlam ve önemini dile getiren konuşmayı yaptı. Ardından “Yılın trafik polisi” seçilen Suat Başkan’a plâket ve ödülünü Kaymakam Tuncay Sonel, “yılın jandarma trafik tim personeli” seçilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Oral’a plâket ve ödülünü Belediye Başkan Vekili İsmail Ay, “yılın trafik zabıta personeli” seçilen Zabıta Memuru Sezer Yıldız’a ise plâket ve ödülünü İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç verdi.

Hafta kapsamında “örnek sürücü” seçilen Hamdi Manav, Ersin Uysal, Olcay Pirman ve Cavit Ayar’a plâket ve ödülleri İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Yılık tarafından verildi.

Ortaokullar arasında gerçekleştirilen resim yarışmasının birincisi Semanur Abanoz, ikincisi Işıl Gönültaş ve üçüncüsü Yaprak Kaya’ya ödüllerinin İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, ilkokullar arasında yapılan resim yarışmasının birincisi Beste Şanda, ikincisi Hatice Çağış ve üçüncüsü Gökhan Işıktaş’a ödüllerini Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Acar, şiir yarışmasında birinci olan İrem Nur Babacan, ikinciliği elde eden Sena Sevimligül ve üçüncülüğü kazanan Emirhan İncik’e ise ödüllerini Bandırma İlçe Sağlık Müdürü Başak Şen Ilgaz verdi.

Tören, trafik stantlarının gezilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1