EGE GÜNDEM GAZETESİ

Toprak Altına GömdüğünüzAdaleti Başımızın Üzerine Çıkarmanızı Bekliyoruz…

Toprak Altına GömdüğünüzAdaleti Başımızın Üzerine Çıkarmanızı Bekliyoruz…
47 views
22 Kasım 2018 - 11:52

 

TBMM 20.11.2018 tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu Adalet Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde “Adaletin olmadığı bir toplumun ayakta kalması mümkün değildir “diyerek adalet sistemini değerlendirdi.

Adalet Bakanının hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesi ile ilgili konuşmasına vurgu yapan ŞAHİN, “Gezi olaylarında Abdullah Cömert’i öldüren kişi 6yıl 10 ay 15 gün ceza aldı. Annesi dava sonrasında “Böyle adalet olur mu? Benim çocuğum beş yıldır toprak altında.” diyerek herkesin yüreğini dağlamıştır. Sayın Bakan sizden tek bir beklentimiz var, o da toprak altına gömülmüş bu adaleti başımızın üzerine çıkarmanızdır” dedi.

Ekonomik kalkınmanın öncelikli şartı olarak adaleti gösteren Sayın Bakan’a, vatandaşa sorduğumuz zaman adalete güvenin oldukça düşük olduğunu söyleyen CHP’li vekil “Vatandaşımızın kendi dahi adalete güvenmediği bir ortamda yabancı yatırımcılar nasıl güvenip ülkemize yatırım yapsınlar? ”diye sordu.
“Sayın Bakan “güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi” demekte…Adaletin erişilebilir olduğu doğru… Vatandaşımızın erişemediği adalete maalesef yabancı devlet adamları, Merkel erişebiliyor, Trump erişebiliyor, Suudi Prens erişebiliyor ama bir türlü kendi vatandaşımız erişemiyor .”dedi
Bakanlık bünyesinde FETÖ örgütüyle irtibatlı olup ihraç edilen 3.910 hâkim ve savcılar ile ilgili “Bakanlık olarak yani bu kadar büyük bir terör organizasyonunu nasıl fark edemediniz, bunu öğrenmek istiyorum ben sizlerden. “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1