EGE GÜNDEM GAZETESİ

TOPAŞ, AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TOPAŞ, AK PARTİDEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
165 views
08 Kasım 2018 - 10:53

Emekli Emniyet Müdürü ve Bilirkişi Bürosu sahibi Cumali Topaş, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için Edremit Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Topaş, “Dün akşam saat 17.00 de Ak Parti Aday Adaylığım için müracaat ettim” dedi.
Edremit Emniyet Müdürlüğü görevinde 2007 ve 2009 yılları arasında başarı ile hizmet verdiğini ve Edremit Belediye Başkanlığı için Aday adaylığını açıklayan Cumali Topaş, “Artık Edremitliyim ve Ak Partinin üyesiyim. Dün akşam saat 17.00 de Ak Parti Aday Adaylığım için müracaat ettim. Şimdide projelerimi Edremit’in gelişimi ve modernleşmesi amacıyla Edremit Belediye Başkanlığı için aday adayıyım. Önemli olan Edremit’in gelişimi için projelerimle birlikte bu irademi de ortaya koydum” dedi.
1984 yılında Polis Akademisinden mezun olan ve 2015 yılında yaptığı başarılı görevlerden sonra emekli olup, o yıllardan bu güne Edremit’e yerleştiğini vurgulayan Emekli Emniyet Müdürü Cumali Topaş, Edremit için hizmetlere hazır olduğunu vurguladı.
Ahıska Türkü olduğunu ve eğitimlerini İzmir’de tamamladığını, rahmetli Gaffar Okan ile Diyarbakır’da, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ile Balıkesir yanı sıra İvrindi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye ve Edremit’te Emniyet müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu açıklayan Topaş, “Polis Akademisi mezunuyum. Başkent Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Trafik Eğitimi Öğretmenliği görevlerim devam ediyor. Balıkesir Barosunda da Bilirkişi konusunda kurumsal eğitimler vermekteyim” diye bilgi verdi.
“Edremit projelere muhtaç bir ilçedir. Kazdağları, Edremit Çayı ve şehrin önemli projelere ihtiyacı var” diyen Topaş, Kazdağlarının halka ve turizme kapalı olduğunun, Kazdağına çıkanların ise çok yorulduklarını vurguladı.
Acilen teleferik ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi olabilecek bu alanların turizme açılabileceği, Edremit Çayının da rehabilite edilip, göletler oluşturulabileceği projelerini açıklayan Topaş, birçok işletmelerin buralarda hizmete girebileceği bilgilerini verdi. Enver DOLGUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1