EGE GÜNDEM GAZETESİ

“TEŞKİLATLAR AKIN’IN ARKASINDA KENETLENDİ”

“TEŞKİLATLAR AKIN’IN ARKASINDA KENETLENDİ”
56 views
17 Kasım 2018 - 16:26

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 2019 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir’i kazanarak hizmete talip olduklarını açıkladı. Teşkilatların Akın’ın arkasında kenetlendiğini söyleyen Sarı, “Yerelde sorunları çözecek tek adres CHP’dir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’de (CHP) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ahmet Akın olmasının ardından dün bir basın toplantısı yapan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, aydınlık bir gelecek için yerel seçimlerde Balıkesir’i kazanmak istediklerini açıkladı.

Balıkesir’in sorunlarını bildiklerini ve diğer partilerin de desteğini alabilecek bir adayla el birliği, güç birliği içinde Ahmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olması için çalışacaklarını söyledi.

BALIKESİR DEĞİŞİM İSTİYOR!

İl Başkanı Sarı, açıklamasında özetle şunları dile getirdi: “Bugün tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Hepimiz Balıkesir’in geleceği için bundan sonra ki atacağımız bu büyük adımda sizlerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk ve onur yaşıyoruz. Balıkesir 5 yıldır mevcut siyasi iktidar tarafından yönetiliyordu. Bugün artık halkımızın, toplumuzun, köylümüzün, kentlimizin, işçimizin, emeklimizin hepsinin ortak kararı olan bir değişim. Balıkesir için daha güzel daha aydınlık gelecek beklentisini bizler de sizler gibi görerek bugün adaylarımızı belirlemeye başladık. Tüm Türkiye’de bütün aday adaylıklarından önce Balıkesir’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ismi açıklandı. Bugün bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine genel merkezimiz yöneticilerimiz ve partililerimizin de ortak fikri ile bu karar alınmıştır ve yarından itibaren Büyükşehir belediye başkan adayı olarak 3 dönemdir milletvekilimiz olan Ahmet Akın çalışmalarına başlayacak. Bu basın açıklamasından sonra bütün Balıkesirlileri bundan sonra yapacağımız çalışmalarda bir olmaya birlik olmaya, omuz omuza mücadele etmeye sevgiyle saygıyla Balıkesir’in her bir köşesinde CHP’nin sosyal belediyecilik ve halkçı anlayışını anlatmaya ve bu amaçla da çalışmaya davet ediyoruz.

Cumartesi (bugün) saat 3’de Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ahmet Akın, Balıkesir’e artık başkan adayı olarak giriş yapacak. Bu ilk adımda bütün Balıkesirlileri partililerimizi birlikte olmaya davet ediyoruz. Saat 3’de Değirmen Boğazında bir karşılama programı yapacağız hep birlikte. Bu programda bütün Balıkesirlilerin partililerimizin orda olmasını istiyoruz. Saat 4’de Ali Hikmet Paşa Meydanında bir basın açıklamasıyla Balıkesir için neler düşünüyor Büyükşehir Belediye Başkan adayımız bunları anlatacak.

20 İLÇENİN TAMAMINA TALİBİZ

Bugün biz Balıkesir’de CHP olarak 20 ilçesinde ve Büyükşehir meclislerinde şehrimiz için yapılması gerekenleri, değişmesi gerekenleri ısrarlı bir şekilde dile getirdik. Yanlış gördüğümüz her şeye net bil dille itiraz ettik. Doğruların yapılması için mücadele ettik. Bugünde halkımıza adaylarımıza destek olmalarını ve çok daha güzel bir Balıkesir’e kavuşmak için bizimle beraber çalışmalarını istiyoruz. Emin olun ki çok kısa bir zaman içerisinde biz Balıkesir’in çehresini değiştirmek istiyoruz. Biz sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Balıkesir’in her bir köşesini kazanmak istiyoruz. 20 ilçe belediyesini almak umuduyla çalışacağız ve emin olun ki bir çok ilçede halkımızın, çiftçimizin, emekçimizin desteği ile beraber  bu yerel iktidarı kazanacağız. Bugün Balıkesir’in her bir köşesinin en çok ihtiyaç duyduğu şey birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik, bir aile olabilmeyi başarmak istiyoruz. Biliyorsunuz Ahmet Akın bu yola çıkarken Balıkesir benim ailem diyerek yola çıktı. Bu anlayışla da bu ailenin hepimiz birer ferdi olarak birlik içerisinde bunu başaracağız inancındayız.

 Balıkesir’de üreticinin, işçinin, emekçinin, emeklilerin sıkıntıları ortada. Balıkesir tarım kenti dediğimiz kentin şuan gelmiş olduğu durum, çiftçimizin hali ortada. Genel seçimlerde bu yetkiyi istedik ama istediğimiz sonucu alamadık. Ama eminim ki yerelde artık halkımızla beraber bu süreci değiştireceğiz. Büyükşehir aslında burada bütün sorunların çözümüdür. Balıkesir’de Büyükşehir belediyesi doğru ellerden yönetilirse emin olun ki bugün okula giden öğrencimizde, tarlada çalışan işçimizden, fabrikada çalışan işçimize kadar, üreticimize esnafımıza kadar herkese çok büyük güzel kapılar açılacak. Balıkesir’i bir turizm kenti haline getirebiliriz. Balıkesir’i kalkınan kendi ürettiğini satabilen, kendi kendine yeten bir kent haline getirebiliriz. Bunu yapacak kadrolarda CHP’de. Bu bilinç ve anlayışla göreve geldiğimiz ilk günden beri itinalı bir şekilde çalışıyoruz. Biz Balıkesir’in her bir köşesinin sorunlarını tek tek inceliyor, yorumluyor ve buna da çözüm üreteceğiz. Bu haftaki parti meclisimizde Havran, Balya, Burhaniye ve Manyas olmak üzere toplam 4 ilçe belediye başkanlığımız açıklandı. Çok yakın zamanda da diğer ilçelerimizin adaylıkları belirlenecek. CHP olarak Balıkesir’i kazanmak ve Balıkesir’e hizmet etmek istiyoruz”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1