EGE GÜNDEM GAZETESİ

Teşkilatçılık Genlerinde Var

Teşkilatçılık Genlerinde Var
145 views
14 Haziran 2016 - 11:39

Teşkilatçılıkta kadro ve ekip çalışmasına önem veren Avukat Mesut Akbıyık önümüzdeki dönemlerde aranan isimler arasında olması bekleniyor. Genç, çalışkan ve içinde hizmet aşkı olması da kendisine siyasette artı yazıyor.
AK Parti’yi tüm siyasi partilerden ayıran en önemli özelliğin kardeşlik hukukuna dayalı bir anlayışa sahip olması olduğunu ifade eden Avukat Mesut Akbıyık, AK kadroların temel düşüncesinin kısır siyasi çekişmeleri kulak ardı ederek ülkenin gelişmesi, büyümesi ve kalıcı istikrara kavuşması olduğunu dile getirdi. Akbıyık bir taraftan terörün yıkıcı yüzüyle mücadeleye devam eden, bir taraftan da bu ülkeyi hiç bir ayrım gözetmeksizin imar etme gayreti içerisinde olan Ak Parti hizmet kararlılığını sürdürecektir dedi.
Ak Parti’ye yaklaşık 2bin kişilik bir ekiple üye olduktan sonra Balıkesir siyaset sahnesinde kendisine önemli bir yer edinen ve şartlar ne olursa olsun sahada çalışmalarını sürdüren Avukat Mesut Akbıyık gazetemize siyaset gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mesut Akbıyık1
“TEŞKİLAT SİYASETİ GENLERİMİZDE VAR”
30 yaşında yaşadığı İl Başkanlığı tecrübesi ile genç yaşında önemli başarılara imza atan ve Balıkesir’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile olan yakın dostluğu ile tanınan Akbıyık’ın adı kulislerde yerel seçim döneminde İlçe Belediye Başkanlıkları için geçmiş ama kendisi aday olmamıştı. 2015 seçimlerinde AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan ilke kararı doğrultusunda kendisine listede yer bulamayan Akbıyık’ın her adımı kulislerin hareketlendirmeye devam ediyor. Kadro siyasetinden gelen ekip çalışmasına her daim önem veren Akbıyık’ın kendi ifadesiyle yaşamının yarısını siyasette geçirmiş. Yeni dönemin aranan siyasetçilerinden olması beklenen sevilen siyasetçi ve genç avukat Mesut Akbıyık, “Teşkilat siyasetinden geliyoruz, Ekip çalışması genlerimizde var. Ak kadrolarla olan derin muhabbetimiz ve özellikle genç arkadaşlarımızın bize teveccühünün öncelikli nedenlerinden biri de budur diye düşünüyorum”dedi.

Mesut Akbıyık 3
“AK KADROLAR BÜYÜK BİR AİLE”
Teşkilar siyasatinden geldiğini ve ekip çalışmasının siyasi başarıda çok önemli olduğunu vurgulayan Mesut Akbıyık, başta Balıkesir olmak üzere Ak Kadrolarda hizmet kararlılığını her daim görmemiz mümkün dedi. Akbıyık “Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin başarılı çalışmaları ile Balıkesir’in çehresi her geçen gün değişiyor, Balıkesir gelişiyor. Bu Ak Belediyeciliğin, Ak Kadroların başarısıdır. Bu önemli mücadelenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Balıkesir’de daha önemli işlere imza atmak için gereken alt yapıya sahibiz. Ayvalık’tan Bandırma’ya kadar bir hat üzerinde başarılarımızı daha da katlamamız gerekir. Bu noktada üzerimize düşen görevi yapmaya devam ediyoruz. Her daim sahadayız, arkadaşlarımızla birlikte dilimiz döndüğünce dava yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Balıkesir farklı bir coğrafya muhalefet sahada iken alanı asla boş bırakmamanız gerekiyor.” dedi.
“TERÖR BELASI BİTECEK”
Terörün Türkiye’yi esir alamayacağının altını kalın harflerle çizdiğini ifade eden Akbıyık, gerek içeride gerekse dışarıda terör destekçilerinin Türkiye’de hedefine ulaşması mümkün olmadığını söyledi. Akbıyık. “Bugün gelişmeler herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Türkiye partisi olma hedefi ile sahneye çıkanların maskeleri erkenden düştü. Milletimiz feraseti ile bu oyunu bozacaktır. Devletimiz güçlüdür, milletimiz bilinçlidir. Terör belası Türkiye’nin gündeminden mutlaka çıkacaktır. Toprak bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi, vatanımızı bölmeye kastedenler, masum, savunmasız insanlara saldıranlar cevabını en sert şekilde alacaklar. Vatandaşlarımız iktidarın bu kararlılığının bilincinde, geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Terör mutlaka bitecek. Ak Parti’yi bu konuda kararlı mücadelesinden kimse döndüremez.” dedi.

“TÜRKİYE KALKINMAYA DEVAM EDECEK”
Terör’ün bilançosunun acılarını arttırdığını söyleyen Akbıyık acımız büyük olabilir ama hiçbir güç bizi korkutamaz ifadelerini kullandı. Akbıyık “Terörün hedefinin Türkiye’nin zenginleşmesidir ama her şeye rağmen Türkiye zenginleşme yolculuğunu sürdürecektir, terörün hedefi Türkiye’nin kalkınmasıdır ama içte ve dışta yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye kalkınmasına büyümesine devam edecektir, terörün hedefinin Türkiye’nin çevre coğrafyalarda liderliğinin önüne geçmektir, ama şartlar ne olursa olsun Türkiye gönül coğrafyamızda liderliğini sürdürecektir. Terörün hiçbir şekli Ak Parti’yi Türkiye’yi yarınlara taşıyacak vizyon projeleri sahneye koymaktan alıkoyamayacaktır”dedi.
SOYKIRIM DENİNCE AKLA ALMANYA GELİR
Sözde Ermeni soykırımıyla ilgili Almanya meclisinden alınan kararın, Soykırım denince akla Almanya geldiği gerçeğinin değiştirmeyeceğini ifade eden Akbıyık. “Bugün soykırımın ne olduğunu merak eden kim varsa Almanya’nın tarihine bakabilir. Siyasetçilerin hukuki kararlar imza atmasına anlam veremiyorum. Kendilerini tarihi yazanların yerine koyanlar belli ki bunu derin bir amaç uğruna gerçekleştiriyorlar. Bu kararın zamanlamasına da dikkat etmek gerekiyor. Almanya bu kararla tarihi dostluğumuza leke sürmüştür, Ermeni Soykırımı sözdedir, sözde kalacaktır”dedi.

IMG-20160613-WA0000

BAŞKANLIK SİSTEMİ BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİ İÇİN KAÇINILMAZDIR
Ak Parti’nin iktidara gelmesiyle başlayan değişim sürecinin sistem olarak adını koymak durumunda olduklarını ifade eden Akbıyık. “Darbe ve muhtıra dönemleri gibi parlamenter sistem deneyimimiz istenmeyen sonuçlar ortaya çıkardı, Ülke kaosa girdi, seçimle işbaşına gelen siyasiler türlü işkencelere maruz kaldı. Parlamentoyu işlevsiz kılmaya çalışan çevreler için parlamenter sistem önemli bir araç oldu. Siyasi tarihimiz bu anlamda kara lekelerle dolu. Ak Parti iktidarında ülke artık koalisyonlarla yönetilemeyecek bir ivme yakaladı. Bugün Türkiye’nin ülkemiz bölgesel ve küresel güç haline gelmesini geciktiren faktörlerin başında parlamenter sistem var. Meclisin hızlıca çalışması ve milli iradenin süratle tecelli etmesi gerekmektedir. Türkiye’nin yeni vesayetlerle vakit kaybetmeye daha fazla tahammülü olamaz. Bu yüzden sistem değişikliği biran önce gerçekleşmeli. Başkanlık sistemi büyük Türkiye ideali için kaçınılmazdır.
TÜRK MİLLETİNİN GÖNLÜNDE YATAN ARSLAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR
Mesut Akbıyık “Ak Parti kısa bir süre önce bir kongre gerçekleştirdi. Türk siyasi geleneğinde partiler kongrelerden bölünerek çıkarlar. Tarih boyunca hep böyle olmuştur ve maalesef bunun ceremesini halkımız çekmiştir. Ak Parti ise bu bayrak yarışın son derece medeni bir şekilde, Ak Kadrolara yakışır şekilde gerçekleştirdi. Bu kongre yurt içinde ve dünyanın dört bir köşesinde Türkiye’yi izleyen mazlumlar için de ‘kutlu yürüyüşe devam’ mesajıydı. Kongre delegeleri AK Parti hareketinin lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajına yoğun ilgi gösterdi. Bu Türk haklının gönlünde yatan aslanı göstermesi anlamında çok önemli bir göstergedir.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1