EGE GÜNDEM GAZETESİ

TESK Genel Başkanı Palandöken Edremit’te

TESK Genel Başkanı Palandöken Edremit’te
165 views
06 Nisan 2016 - 11:02

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken geçtiğimiz günlerde Edremit Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Alparslan’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Alparslan’ı makamında ziyaret eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnaflar ile ilgili olarak bilgiler aldı. Ziyarete BESOB Başkanvekili Necdet Erkan, Edremit Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder, Edremit Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Madanoğlu, Edremit Lokantacılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, Edremit Madeni İşçiler Odası Başkanı Hayati Seçen ve Edremit Ayakkabıcılar Odası Başkanı Alaattin  Akçeşme katıldı.

Yurtiçi ve yurt dışı her türlü olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye ekonomisinin 2015 yılında yüzde 4 büyümesinin oldukça önemli olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK ) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye, el freni çekilmiş yarış arabası gibi. Biz gaza basarken birileri el frenini çekiyor. Türkiye bu oyuna hiçbir zaman gelmedi, bundan sonra da gelmeyecek.” dedi.

“ÜSTÜSTE OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN YÜZDE 4”

Gelişmiş ülkelerdeki ekonomik gelişmelerin ihracatımızı son derece olumsuz etkilediğinin altını çizen Palandöken, “Bir taraftan en fazla mal ve hizmet sattığımız ülkeler tarihi bir durgunluk içindeyken, bir taraftan da terör ekonomimize darbe vurmaya çalışıyor. Tüm bu şartlarda dahi yüzde 4 büyümeyi koruyabilmek Türkiye’nin büyüklüğünü göstermektedir.”ifadelerine yer verdi.

“GELECEKTEN ENDİŞE DUYMAYIN”

Türkiye’nin büyüme potansiyelinin yıllık ortalama yüzde 9 ve üzeri olduğunun altını çizen Palandöken, “El freni indirildiğinde Türkiye yıllık en az yüzde 9 büyüyecektir. Bu trend yakalandığında gelişmekte olan ülkeler içinde Türkiye ekonomik yönden en parlak ülke olacaktır. Bugün olmazsa bile yarın olacaktır. Kimse Türkiye’nin geleceğinden endişe duymasın.”sözlerine yer verdi.

Edremit Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Alparslan ise yapılan ziyaretten dolayı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1