EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Teröre karşı birlik olalım”

“Teröre karşı birlik olalım”
173 views
17 Mart 2016 - 9:08

Terör saldırıları nedeniyle Türkiye’nin korku toplumu haline geldiğini söyleyen Akın, hükümete çağrıda bulundu: “Terörü her yerde lanetliyoruz. Bu lanetlemeyi sadece lafta kalmadan yapmak istiyoruz. Bu nedenle hükümete diyoruz ki beraber olalım, birlik olalım bu terörü hep birlikte çözelim.”

akın1

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, teröre karşı mücadelede partisinin hükümet ile işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Balıkesir’de Karesi İlçe Başkanlığı Lokalinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Akın, yaşanan terör saldırıları ile Türkiye’nin korku toplumu haline getirildiğini söyledi. Terörün son olarak sivil halkı da hedef aldığını ifade eden Akın “Tüm halkımızı yasa boğan bu saldırıların ve katliamların sonu gelmiyor. Son altı ayda sadece Ankara’da üç kez terör saldırıları ile karşı karşıya kaldık. Ülkemizin başkentinde, ki en iyi korunduğu iddia ettikleri yerde terör örgütleri elini kolunu sallaya salyaya geziyor. Bugün ülkemiz resmen korku toplumu haline getirilmiştir. Evine giden, okuluna giden, alışverişe ve işine giden herkes psikolojik bir korku ile karşı karşıya ne yapacağını bilmez durumda kalmıştır. Ben bu vesile ile bu saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Allah inşallah bize böyle acılar bir daha yaşatmasın. Çünkü Türk milleti böyle şeyleri hak etmiyor” diye konuştu.

TERÖR HALKIDA VURUYOR

Son terör saldırısının halka yönelik olduğuna vurgu yapan Akın “Uygulanan yanlış politikaların sebebini askerimiz, polisimiz, güvenlik güçlerimiz ve halkımız canları ile malesef ödüyorlar. Balıkesir imiz de bu süreçte çok şehit veren illerin başında geliyor. Terörü her yerde lanetliyoruz. Bu lanetlemeyi sadece lafta kalmadan yapmak istiyoruz. Bu nedenle hükümete diyoruz ki beraber olalım, birlik olalım bu terörü hep birlikte çözelim. Ama terörle müzakere edip, mücadele etmekten kaçanlar Türkiye’yi cephaneliğe çevirdiler. Onun için biz burada rahatlıkla şunu söyleyebiliriz; bugünkü terörün ortaya çıkmasına sebep olan Adalet ve Kalkınma Partisi. Çünkü kime soracağız biz bunun hesabını. Bunları başımızdaki siyasi yöneticilere soracağız. Burada kimse bundan sorumlu değil” dedi.

İŞSİZLİK ÖNEMLİ SORUNLARDAN

Türkiye’nin önemli sorunlarının birinin de işsizlik olduğunu belirten Akın, mecliste her gün onlarca kişiden iş telefonları aldığını söyledi. İşsizliğe çözüm için partisinin de çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Akın şöyle konuştu:

Hayatımızı çok etkileyen konulardan biri de ekonomi. Hergün onlarca telefon alıyorum. Şuan meclise gelen telefonlara baksanız çoğu iş derdi. İş yok, iş arıyoruz. Belediyeleri arıyoruz ama oralarda dolmuş. Ülkemizdeki en önemli sorunlardan biri de işsizlik ve artarak devam ediyor. En yoğun olduğu illerden biri de Balıkesir. Bizim işsizliği de unutmadan bunun ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bunun ile ilgili öner ve görüşmelerimiz oldu. İnşallah iktidarında bize ihtiyaçları olursa biz her zaman işsizlik konusunda, terör konusu başta olmak üzere tüm konularda desteğe hazırız. Çünkü biz istiyoruz ki herkes, bütün millet rahat olsun. Herkes evine sıcak çorba götürebilsin. Kimsenin derdi olmasın, güvenlik sorunu olmasın. Onun için ‘aman efendim ben yaptım oldu’ deyip de istedikleri yöne giderek memleketi uçuruma götürdüklerinin farkındalar. Onun için biz buradan bir daha uyaralım; gelin beraber oturalım, bu Türkiye’nin sorunlarını çözmek için mücadele verelim.”

Milletvekillerinin görevinin yasama ve denetleme olduğuna vurgu yapan Akın, soru önergeleri konusunda ki eleştirilere cevap verdi. Akın “Bizim görevimiz yasama ve denetleme. Biz bu görevleri aslanlar gibi yapmalıyız. O yüzden ister başkan, ister başbakan, ister cumhurbaşkanı olsun halkın seçtiği bir vekil olarak aslanlar gibi soru sormaya hakkım var. Onun içinde her zaman her yerde sizlerin haklarını savunmak için mücadele edeceğim. Mücadele ederken de saygısızlık etmeden mücadele edeceğim. Süt krizi ile ilgili çok canımız yanıyor. Bu süt kirizi olayının en büyük sebeplerinden biri de yapılan yanlış politikalar” diye konuştu.

Akın’ın toplantısına CHP İl Başkanı Ender Biçki, Karesi İlçe Başkanı Ayan ve partililer katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1