EGE GÜNDEM GAZETESİ

Tabela Ve Karadut Tezgâhları Operasyonu

Tabela Ve Karadut Tezgâhları Operasyonu
109 views
13 Haziran 2016 - 11:15

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Çanakkale – İzmir E-87 Karayolu kenarında izinsiz kurulan karadut suyu tezgâhlarını ve Ayvalık’ın E-87 Karayoluna bağlantısını sağlayan yol üzerindeki tabelaları kaldırdı.
Trafiği tehlikeye düşüren ve karadut suyu satışı yapan seyyar tezgâhlar İlçe Jandarma Komutanlığı ve Karayolları 29. Şube Şefliği ekiplerinin de verdiği destekle kaldırıldı.
Üretim belgesiz satış yaptığı tespit edilen ondan fazla tezgâh, toplum sağlığı açısından da tehlike arz ediyordu. Ayvalık’ın E-87 Bağlantı noktalarında bulunan ve kent estetiği ile uyuşmayan tabelalar ise Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kaynak atölyesi tarafından kesilerek kaldırıldı. Yangın ihtimaline karşı İtfaiye ekipleri kesim sırasında hazır bulundu.
Operasyonlar sırasında görüşlerini bildiren Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Narin, “Başkanımız Rahmi Gençer tarihi bir kent olan Ayvalık’ın görselliğine çok önem veriyor. Şehrimizin girişinin bizi temsil ettiğine inanıyoruz ve bu nedenle bu tabelaları kaldırdık. Şehir içinde de bu tip düzenlemelerimiz olacak. Karadut tezgâhları ise bu bölgede bulunan tüm şehirlerin ortak sorunu olduğunu düşünüyoruz. Bu tezgâhlar hem trafik açısından tehlikeli hem de gerekli izinleri yok. Bu noktada sağlık açısından da tehlike oluşturuyorlar. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kendilerine fırsat vermeyeceğiz.’’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1