EGE GÜNDEM GAZETESİ

Susurluk Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci

Susurluk Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci
169 views
31 Mart 2016 - 23:05

 

Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanlığı ile Susurluk Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 90 TL civarında olan taban işçi ücretleri yeni sözleşme ile 103 liraya yükseldi. Ayrıca kıdem ilavesi yapılacak.

Susurluk Belediyesinde bir araya gelen Belediye İş Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, Sendika Başkan Yardımcısı Hakan Keskin, işyeri temsilcisi Abdurrahman Karakaş, Susurluk Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İçöz ve diğer yetkililerin katıldığı bir törenle karşılıklı imzalar atıldı.

Burada konuşan Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “Susurlukta birkaç oturum sonucu güzel bir toplu iş sözleşme taraflarca imzalandı. Sosyal haklarda yüzde 40’lara varan zam artışları sağladık. Ücretlerde ise 90 TL civarında olan taban ücretleri 103 liraya yükselttik.  Artı ücreti ilgilendiren konularda yüzde 26 civarında bir artış sağlandı. Her iki tarafa hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sözleşmede emeği gecen kişilere ayrıca çok teşekkür ederim. Sayın Susurluk belediye başkanı ve yardımcılarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sendika olarak bizim amacımız bağcıyı kovmak değil. O bağdaki bağın üzümünden yemek. İşçinin mutlu olduğu yerde huzur, barış olacağı gibi hizmetlerde daha verimli olacaktır” dedi.

Susurluk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin İçöz ise “Çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık, verebileceğimiz maksimim derecede ücret artışı yaptık. İşçimizin mutluluğu bizim için önemli. Belediye hizmetlerinde işçilerin katkısı azımsanmaz. Susurluk belediyesi olarak her zaman işçinin yanında olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1