EGE GÜNDEM GAZETESİ

Suriye’deki saldırıya Ayvalık Kızılay’dan sert tepki

Suriye’deki saldırıya Ayvalık Kızılay’dan sert tepki
393 views
14 Eylül 2020 - 22:27

Suriye’de savaş mağduru sivillere yardım taşıyan Kızılay ekibinin bulunduğu araca, plakasız iki araçta yüzleri maskeli kişiler tarafından çapraz ateşle saldırı düzenlenmesine bir tepki de Türk Kızılay’ı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Anıl Okyar’dan geldi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman’ın Suriye’deki hain saldırıda şehit olmasından duyduğu büyük üzüntüyü ifade eden Mehmet Anıl Okyar, “Uluslararası hukukta dokunulmaz olan bir yardım kuruluşuna bile saldıracak kadar alçalan teröristlerin güvenlik güçlerimizce yakalanması en büyük temennimizdir. Bu duygularla Suriye’de Türk Kızılay’ı aracına yapılan hain saldırı sonucunda şehit olan kurumumuzun personeline Yüce Allah’tan rahmet, yaralanan personel arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. İnsanlığa, iyiliğe, merhamete yapılan saldırıdır. Milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.
Olay, sabah saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen El Bab bölgesine giden 3 kişilik Türk Kızılayı ekibinin bulunduğu araca, Çobanbey-El Bab bölgesi arasında plakasız iki araç içerisindeki yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafeti giymiş kişiler tarafından çapraz ateş açılmış, bir personel şehit olup, bir personel de yaralanmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1