EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sporun ve Sporcunun Dostu Cankul

Sporun ve Sporcunun Dostu Cankul
113 views
14 Nisan 2016 - 11:39

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ilçede önemli değişikliklere imzasını atmaya spor branşında da devam ediyor. İlçede 1. Amatör kümede mücadele eden KepsutBelediyespor, 2. Amatör kümede mücadele eden Mahmudiyespor, Hotaşlarspor ve Osmaniyespor Kulübü ile birlikte gençler liginde de KepsutBelediyespor ve Mahmudiye spor kulübüne desteklerini esirgemiyor. Bu takımların bütün ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Cankul, “İlçemizde spora çok önem veriyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklar edinmesinin önüne geçmek, onlara sağlıklı bir yaşama kavuşturmak adına göreve geldiğimizden bu yana çok hassasiyetle üzerinde duruyoruz. İlçemizde ki spor kulüplerinin imkanları belli. Bizde kendi imkânlarımızı kullanarak takımlarımıza destek oluyoruz” dedi.

İlçede spor adına ciddi adımlar attıklarını ifade eden Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un ilçeye kazandırdığı kapalı spor salonunun bitirildiğini söyleyerek, “Kapalı spor salonumuzun bitirilmesiyle birlikte ilçede 102 voleybol ve 48 basketbol kursiyerinin katılımıyla birlikte ilçede gözle görülür değişikliklere imza attık. Bunun yanı sıra kompleks olarak düşünülen kapalı spor salonu yanındaki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile belediyemizin katkılarıyla futbol sahamız sentetik çim saha olarak bitirilme aşamasına gelmiş ve 2016-2017 futbol sezonuna yetiştirilerek tüm futbol takımlarımızın hizmetine açılacaktır” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Başkan Cankul; spora verdikleri önem ve yaptığı yapacakları tesislerle güreş, voleybol, basketbol, futbol dallarında büyük başarılara imza atacaklarını belirtti

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1