EGE GÜNDEM GAZETESİ

Soylu’ya Dirsek Çevirdi

Soylu’ya Dirsek Çevirdi
134 views
04 Ekim 2016 - 10:54

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın 2000 kişiye rozet taktı. Seçimlerde oyları aldıktan sonra ise tam tersini yaparak partiye ve Büyükşehir’e gelmemeleri için her türlü zorluğu çıkarttı.
Fetö mücadelesinde etkin görev alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2010’da ki Anayasa değişikliğinde Ak Parti için gece gündüz çalışmıştı. Demokrat Partilileri Her gittiği ilde, Ak Parti’ye katılımını sağlamıştı. Balıkesir’den de 2000 kişiye partililerin yoğun katılım gösterdiği törende rozet takmıştı. Başkan Edip Uğur bu 2000 kişiden hiçbirini Süleyman Soylu’ya yakın oldukları gerekçesiyle listelere koymamıştı. Ege Gündem gazetesinin “2000 Kişiye Sahip çıkılmadı” başlıklı haberimizden sonra bile listelere 10 kişiyi yerleştirmedi. Bu sayı yüzde bir bile değil. Çok sayıda demokrat partilinin Soylu’ya güvenerek Ak Parti’ye katılmasına rağmen Başkan Edip Uğur duvarıyla karşılaştılar.

BALIKESİR EVLADI DEĞİL, İTHAL SEÇTİ
Başkan Edip Uğur’un yanlışını o dönemde gören Süleyman Soylu bizzat Balıkesir’e gelerek ilçe ilçe çalışarak küskünleri yeniden Ak Parti’ye dahil etmeye çalıştı. Edip Uğur yüzünden toplasan 10 kişi bile listelerde yer almadı. Başkan Uğur, Demokrat Partilerden çok az kişiyi meclis üyesi listelerine almasına rağmen Anap’tan ve Fazilet Partili kökenlilere ise yer vermedi. Bunun yanı sıra seçimlerde kendisine destek veren Ak Partinin seçmenine de seçim sonrası dirsek çevirdi. Büyükşehir belediyesine Diyarbakır’ın genel sekreterini getirirken Baski’ye de gelen daire müdürlerini ithal olarak seçti. Balıkesir evladına sahip çıkmayan Edip Uğur, yola çıktıklarını değil yolda bulduklarını seçti. Önümüzdeki dönem tekrar aday olma şansını bitirdi. Partiyi de ilçelerde parçalayarak bir sürü kırgınlık yarattı. Partililerin bu yaşananlardan sonra Edip Uğur’a güveni kalmadı. Yaptırdığı ısmarlama haberlere ise Ak Parti genel merkezi güvenmiyor.

İHALELERDE KAMU ZARARI İDDİASI
Başkan Ahmet Edip Uğur’un en büyük sorunu parti ve Belediye içindeki Fetö’cüler yeterince mücadele etmemesi olarak görülüyor. Ayrıca yaptığı ihalelerin Ekap’tan yayınlayıp ta yerel gazetelerden yayınlamaması sonrasında esnaf odaları üyeleri, ticaret odası üyeleri ve sanayi odası üyelerinin duymasını da engellemiş oldu. Bu ihalelerin yüksek fiyatla verilmesi kamu zararı iddiaları ihbar şeklinde gazetemize gelmeye başladı. Soylu’nun ekibine sahip çıkmayan Başkan Uğur, bugün içişleri bakanı olan Süleyman Soylu’ya muhtaç oldu. Soylu’nun bakanlığına bağlı KOM yapılan ihaleleri incelmeye sokarsa Ayvalık Belediyesinde ki gibi çok kişi cezaevine girebilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1