EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Sörf Burhaniye’mize çok yakışacak”

“Sörf Burhaniye’mize çok yakışacak”
350 views
25 Ekim 2019 - 7:09

Burhaniye’de Turizme önemli bir ivme kazandıracağına kesin gözü ile bakılan Rüzgar Sörfü için çalışmalar başladı.

Burhaniye’de Turizme önemli bir ivme kazandıracağına kesin gözü ile bakılan Rüzgar Sörfü için çalışmalar başladı. Türkiye’nin önemli bir rüzgar merkezi olan Burhaniye’de Sörf Turizmi ile çıtayı yükselteceğini söyleyen Ören Rüzgar Sörfü Derneği başkanı Özgür Aras ;deniz ve adrenalin tutkunları tarafından tercih edilen rüzgar sörfü nün, yetişkinlerin ve çocukların kendilerine güven, cesaret kazandıran deniz ve rüzgarın zevkini aynı anda yaşamalarını sağlayan harika bir spor olduğunu belirtti.
Aras Tarihte rüzgarlar vadisi olarak bilinen körfezimizin harika rüzgarı ve doğasıyla sörf için biçilmiş kaftan olduğunu, Sörf turizminin Burhaniye’mize gelmesi ile gerek sosyal gerek kültürel gerekse turizm açısından büyük katkı sağlayacağını ve Sörf turizminin Burhaniye’de altı ay süreyle yapılabileceği gibi otel ve esnafımızada büyük bir katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca Türkiye yelken federasyonu tarafından düzenlenen sörf yarışlarının bir ayağının ören de yapılması için de her imkana sahip olduğunu ve Ören seyir yerinden ören plajının açığında yapılacak yarışlarla halkımıza büyük bir heyecan yaratacağını belirtti.
Tek ihtiyacımız olan başlanmak için bir kıvılcım yaratılmasıdır. Burhaniye Ticaret odası da herzaman bu konuda destek ve öncü olmak için çaba sarfetmiştir. Bugün de ticaret odası başkanı Mustafa Aysel ‘in ve üniversitemizin değerli hocası Meziyet Narinin destekleriyle ören rüzgar sörfü derneği olarak sörfün, her kesime yayılması ve ilçemize kalıcı bir sörf okulu açılması için de mücadele vermeye devam edeceklerini belirttiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1