EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sırmalı: “24 Saat Görev Başındalar”

Sırmalı: “24 Saat Görev Başındalar”
136 views
27 Mart 2016 - 20:33

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, ilçenin can damarı olan E-87 Karayolu’nda, asayiş kontrolleri yapan güvenlik güçlerini ziyaret ederek, denetlemelerde bulundu.

Son günlerde artan terör olayları nedeniyle ülke genelinde, güvenlik güçleri denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle şehirler arası yollarda yaptıkları rutin asayiş ve trafik denetimlerini, bir süredir gün boyu sürdüren polis ve jandarma ekipleri, Cumhuriyet Savcılıklarından aldıkları arama kararları ile, şüphelendikleri şahıslar ile araçlarda aramalar gerçekleştiriyor. Oluşturulan asayiş kontrol noktalarında, durdurulan araçlarda bulunan tüm kişilerin kimlik sorgulamaları yapılırken, araçları da trafik yönünden inceleniyor.

kontrol-12

Kaymakamlık makamında, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürüyle sıkça bir araya gelerek güvenlik toplantıları gerçekleştiren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, ani bir karar alarak, yapılan asayiş ve trafik kontrollerini denetledi. İlk olarak, Edremit’in, Balıkesir ve İzmir istikametinden giriş kısmı olan E-87 Karayolu’nun Vakıflar Bölge Müdürlüğü önünde, polisin düzenlediği kontrol noktasını denetleyen Kaymakam Sırmalı, açıklamalarda bulundu. Yol kontrol ve arama faaliyetlerinde bulunan güvenlik güçlerine destek olmak ve denetlemek için yanlarına gittiğini söyleyen Sırmalı, “Gördüğünüz gibi güvenlik güçlerimiz, halkımızın huzur ve güvenliği için 24 saat görev başındalar. Edremit’in giriş ve çıkışlarında, polis ve jandarmamız görev başında. Amacımız, hem ilçemizin, hem de bölgemizin güvenliğini sağlamak. Halkımızın huzurunu temin etmek. Bu çalışmalarda fedakarca görev alan güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum. Kazasız, belasız hayırlı görevler diliyorum. Aynı zamanda, bu faaliyetlerimizde bizlere destek olan halkımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ile birlikte, polis kontrol noktasından ayrılarak, E-87 Karayolu’nun Balıkesir-Çanakkale il sınırı noktasında, jandarma timleri tarafından oluşturulan kontrol noktasını ziyaret edip denetledi. Yapılan araç denetimlerini inceleyen Kaymakam Sırmalı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Şahin Aydıncı’dan bilgiler aldı. Kontrol noktasında durdurulan ve jandarma timleri tarafından kontrolleri tamamlanan bir vatandaş, görüşlerini aktardı. Yapılan kontrollerden son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaş, Kaymakam Ali Sırmalı’nın da kontrolleri denetlediğini görünce, yanına giderek memnuniyetini dile getirdi ve teşekkür etti. Kaymakam Sırmalı, denetimlerin devam edeceğini ifade ederek, güvenlik güçlerine yardımcı olan vatandaşlara teşekkür etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1