EGE GÜNDEM GAZETESİ

SIRA EKONOMİDE

SIRA EKONOMİDE
702 views
08 Temmuz 2020 - 16:23

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz şehrini ve insanını gözeterek önce Pandemi sürecinde aldığı sağlık tedbirleriyle takdir topladı. Şimdi ise Ekonomik tedbirleriyle göz dolduruyor.
Alt yapı, üst yapı, ekonomi… Yusuf Cengiz İvrindiyi kalkındırmaya niyetli
Geçtiğimiz günlerde BASKİ yatırımlardan sorumlu başkan yardımcısı ile yaptığı basın toplantısı ile İvrindi ilçesinin yıllardır kanayan yarası olan altyapı sorununu iki yıl içerisinde çözüleceğinin müjdesini veren Yusuf Cengiz, bölgenin kalkınması adına adımlar atmaya devam ediyor.

Korona Pandemesinde örnek çalışmalara imza atan Yusuf Cengiz, ekonomik olarakta İvrindi ilçesinde çalışmalara başladı.

İvrindi ilçesi Ayaklı mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri, önceki senelerde BAÇEM destekli sahip olduğu fideleri üretime kavuşturarak Lavanta bahçesi kurup ticaret atağı başlattı.
Yaklaşık 11 bin metre kare arazi üzerine kurulan ve 4bin metre kare ekili arazi üzerinde bulunan lavanta bahçeleri mahallenin ve ilçenin çehresini değiştirmek, üreticiye örnek teşkil etmek ve de ticarette öncü kimliğine bürünmek açısından büyük takdir topluyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ile birlikte lavanta bahçesini gezip, üretim aşamasını yerinde inceledi.
Üreticinin toprakla buluşturduğu güzel projede konuşan Daire Başkanı Akça “Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak her kesime hitap ederek, üretimi teşviklendirerek ve bununla birlikte projeleri toprakla buluşturup kazanca dönüştürmek bizim en büyük temennimiz. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecek“ dedi
Üreticilerinin projelerini yerinde inceleyip, üretimden her aşamasına kadar geldiği nokta konusunda bilgi alan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “İlçe olarak kırsal nüfusa sahip il genelinde en kalabalık ilçelerin başlarında geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olmadan önce hitap edilen kısım ile, Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra hitap edeceğimiz, hizmet eriştirmemiz gereken yerler 70 kat arttı. Ama bunlar bizim kesinlikle bahanemiz değil olamaz da. Merkezden kırsala mahalle mahalle, sokak sokak dolaşıp hizmet götürmek bizim boynumuzun borcu…

KAZANDIRAN PEOJELER ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Kalkınmak, kazanmak ve teşvik amaçlı her girişimin destekçileri olacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ Arpa, buğday, gibi klasik tarım ürünlerinin dışında lavanta gibi oldukça önemli bir seviyede gelir sağlayan bir değerin üretiminin ilçe sınırlarımız içerisinde gerçekleştiriliyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Hemşehrilerimizin bu alandaki başarısını yakından takip ediyorum. Hemşehrilerimiz lavantayı sadece üretmekle kalmıyor, sabun, yağ, kolonya ve kozmetik ürünler başta olmak üzere bir çok farklı alanda değerlendirip kazanç elde ediyorlar. Hayatımızda sağlık ve kozmetik anlamında önemli yer edinen lavanta ve bunun gibi güzel projelerin hayat bulması, devamlılığın sağlanması için desteğimiz her zaman sürecek” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1