EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Sokaklar Rengârenk

Sındırgı’da Sokaklar Rengârenk
140 views
30 Mayıs 2016 - 22:39

Termal Turizm merkezi olma yönünde hızla ilerleyen Sındırgı’da sokaklar rengarenk oluyor. Balıkesir’in Sındırgı ilçe merkezinde sokaklar ufak dokunuşlarla bambaşka bir çehreye dönüşüyor. Sındırgı Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Sındırgı Meslek Yüksek Okulu (MYO) işbirliği ile “ Üniversiteli Eller Renkli Şehirler” projesi kapsamında bugün daha önce tespit edilen 39 evin boyamasına başlandı.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Üniversiteli öğrencilerle geçtiğimiz günlerde kahvaltıda bir araya gelmiş ve proje hakkında bilgi vermişti. Sındırgının ilk yerleşim merkezinde bulunan Meslek Yüksek Okulu yolu güzergahında bulunan ve Osmanlı mimarisinin hakim olduğu evler gönüllü öğrenciler tarafından boyanıp turizme kazandırılıyor. Bir boya firmasının sponsorluğu ile 40 öğrenci ellerine aldığı rulolar ve fırçalar ile Sındırgı Belediye Kentsel Tasarım Müdürlüğünce daha önce tespit ettiği evleri boyuyor. Öğrenciler evleri boyarken arkadaşlarını da boyamayı ihmal etmiyorlar.
“Üniversiteli Eller Renkli Şehirler” projesiyle ilgili olarak Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak; “ Üniversiteli eller renkli şehirler sloganıyla başlattığımız bu boyama çalışmasında Rızaiye Mahallesinde üniversite yolu üzerinde tespit edilen 39 evin boyamasına başlandı. Turizmle kalkınan Sındırgımızda rengarenk bir sokağımız oluyor. Bugün başladığımız çalışma diğer mahallelerimize de yansıyabilecek bir çalışma. Projemize destek veren Rızaiye Mahalle Muhtarımız Mustafa Karaca’ya, boya sponsorumuz olan Tüfekçi Ticaret sahibi Taner Tüfekçiye, Meslek Yüksek Okulu hocalarımıza, öğrencilerimize, evlerin kapılarına şekiller veren öğretmenlerimize ve mahalle halkına çok teşekkür ediyorum” dedi. İlk defa Rızaiye başlatılan “Üniversiteli eller renkli şehirler” projesiyle ilgili olarak mahalle muhtarı Mustafa Karaca ise; “ Üniversiteye gelen misafirlerimizin mahallemizde daha hoş bir ortamla karşılaşması için girdiğimiz bu yolda öğrencilerimiz ellerinden geleni yapıyor. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş’a, Hocalarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Öğrencilerle birlikte evlerin boyamasına katılan MYO Öğretim Görevlisi Bilge Villi ise; “ Belediyenin katkılarıyla bu gerçekleştirilen bu projede yer almaktan bizde çok mutluyuz. Öğrencilerimizle birlikte vatandaşlarında desteği ile bu proje en güzel şekilde sonlandıracağımıza inanıyorum. Umarım bu proje gibi yeni projeler gelir ve hep birlikte Sındırgıyı daha güzel yerlere getiririz” dedi. Sındırgı Belediyesi personeli ve MYO öğrencileri ile birlikte Rızaiye Mahallesi daha otantik bir hale gelmesinden mahalle sakinleri memnuniyetlerini Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a teşekkür ederek dile getirdiler. “Üniversiteli Eller Renkli Şehirler” projesisinin başlangıcında Sındırgı Belediye Başkanvekili Meclis Üyesi Fahrettin Dolar, Başkanyardımcısı Hasan Daşkafa, Kentsel Tasarım Müdürü Himmet Taşlıoğlu’da yer aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1