EGE GÜNDEM GAZETESİ

SİME-SEN’nin haklı talepleri var

SİME-SEN’nin haklı talepleri var
114 views
06 Nisan 2016 - 10:53

 

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Balıkesir Şube Başkanı Cemalettin Söğüt, son dönemde artan terör olaylarıyla birlikte daha önce memurlar için talep ettikleri çeşitli çözüm önerilerinin yerinde olduğunu yaşanan acı tabloyla bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

Önceki gün sendika binasında bir basın açıklaması yapan SİME-SEN Balıkesir Şube Başkanı Cemalettin Söğüt, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan sivil memurlarında güvenlik görevlileri gibi terör saldırılarda hedef haline geldiği ve bu saldırılarda tehdit ve tehlike altında olduğu açıkladı.

Yaşanan sıkıntıların önene geçmek adına çeşitli çözüm önerileri sunan Söğüt, özetle şunları dile getirdi:

“Son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu terör belası nedeniyle terör örgütü tarafından kalleşçe yapılan saldırılar ve bombalama eylemleri sonucunda vatan evladı birçok güvenlik görevlimiz ve sivil vatandaşlarımız ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurlarda şehit olmaktadır.

Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN Balıkesir Şubesi olarak, bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli Sivil Memurların içinde bulunduğu durum, yaşadıkları sıkıntılar ve bunlarla ilgili çözüm önerilerine yönelik taleplerimizin ne denli gerçekçi ve yerinde olduğu yaşanan bu acı olaylarla ortaya çıkmaktadır.

Cumhurbaşkanımızı şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi onurlandırmaya, Başbakanımızı TSK ve Emniyet personellerini gururlandırmaya davet ediyoruz.

Kurumlarımızın görevleri gereği tehdit altında çalışmak zorundayız. Son günlerde gerçekleşen hain saldırılarda, bizlerin daha önceden kurumlarımıza güvenliğimizin sağlanması şeklindeki taleplerimizin ve TSK da çalışan memurlarında silah talebinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koymuştur. Hala personel, mühimmat, akaryakıt ve lojistik destek sağlayan arkadaşlarımız tehdit altındadır. Bu konularda gerekli tedbirlerin alınmasında çare önerilerimizle yardıma hazırız.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan sivil personelinde kurumlarının her türlü zorluklarına, risklerine katlanarak görev yaptıklarını Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünün birer unsuru olduklarını unutmayalım. Çalıştıkları kurumların külfetini göğüsleyen Sivil Memurların çalışma şartları, özlük haklarının iyileştirilmesi, fiili hizmet zammı, Orduevleri ve Sosyal tesislerden faydalandırılmaları, konut tahsis kontenjanı oranının artırılması vb. konulardaki haklı isteklerinin göz ardı edilmeyerek dikkate alınması gerekmektedir.

Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış olan halkımız, bu saldırılar karşısında vakar ve dayanışma içerisinde, acıları paylaşarak, yaralarımızı sararak bu zor koşulların üstesinden de gelecektir.

Terörü ve alçakça düzenlenen bu saldırıları şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, camiamıza ve milletimize başsağlığı, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1