EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sime-Sen Balıkesir Şube Meclise çıkarma yaptı

Sime-Sen Balıkesir Şube Meclise çıkarma yaptı
120 views
14 Nisan 2016 - 11:10

 

Başkanlığını Cemalettin Söğüt’ün yaptığı Sime-Sen Balıkesir Şubesi, silahlı kuvvetlerde çalışan sivil memurların sorunlarını meclise taşıdı.

Balıkesir Milletvekilli İsmail Ok başta olmak üzere, Kocaeli MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Çanakkale Ak Parti Milletvekili Ayhan Gider ve Muğla CHP Milletvekili Ömer Süha Aldan ile görüşen SİME-SEN Balıkesir Şube Başkanı Cemallettin Söğüt, Yaşar Cömert, Naci Körükler, Bülent Aşıcı, Genel Başkan Yardımcıları Serdar Dursun, Levent Bardak ve Ali Balcı silahlı kuvvetlerde çalışan sivil memurların yaşadıkları çeşitli sorunları ve kanun değişiklikleri ile ilgili dosya ve görüşlerini aktardılar.

Yapılan tüm ziyaretlerde söz konusu milletvekilleri SİME-SEN’e gereken desteği vereceklerini ve konun takipçisi olacaklarını söylediler.

Öte yandan Ankara ziyaretleri hakkında bilgi veren SİME-SEN Balıkesir Şube Başkanı Cemallettin Söğüt, görüşmelerin son derece verimli geçtiğini söyledi. Sivil memurların en büyük sorunu olan 657 sayılı devlet memurlar kanununda yer alan 323-233 kanunlarında yapılması gereken değişiklikleri milletvekillerini aktardıklarını söyledi. Başkan Söğüt, “Ankara ziyaretimizde milletvekilleri yanı sıra üyelerimizin konut sorununu çözmek adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı ve benimle aynı ismi taşıyan Cemalettin Söğüt ve İbrahim Öztürk ile görüştük. Bu görüşme kapsamında üyelerimize uygun şartlarda TOKİ kanalıyla ev sahibi yapma konusunda beraber çalışma sözü aldık.

Ziyaretlerimiz verimli geçmesi beni ve yönetim kurulu arkadaşlarımı son derece memnun etti. Bizi mecliste ağırlayarak sorunlarımızı dinleyen tüm milletvekillerimize teşekkür ederiz. Umarım sorunlarımıza en kısa zamanda çözüme ulaştıracak yasalar meclisten kısa sürede çıkarılarak yasal düzenlemeler kazandırılır” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1