EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sevilen iş adamı Faruk Kula’yı kaybettik

Sevilen iş adamı Faruk Kula’yı kaybettik
805 views
23 Ekim 2019 - 19:22

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı ünlü işadamı Faruk Kula, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi görmekte olduğu İstanbul Amerikan Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı ünlü işadamı Faruk Kula, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi görmekte olduğu İstanbul Amerikan Hastanesi’nde hayatını kaybetti.  Balıkesir’in önemli iş insanlarından biri olan Faruk Kula’nın vefatı başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu.
Faruk Kula’nın vefatı Balıkesir’de sevenlerini olduğu kadar iş dünyasını da derinden sarstı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçe belediye başkanları, Balıkesir Milletvekilleri, Siyasi parti başkanları, Balıkesir Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ile diğer Odalar ve Borsalar, STK’lar,  Spor ve Basın camiası tarafından Faruk Kula’nın vefatıyla ilgili taziye mesajları yayımlanarak üzüntüleri dile getirildi.
Balıkesir’in iş ve siyasi yaşamında önemli yeri bulunan, birçok hizmette imzası bulunan değerli iş insanı Faruk Kula, son 16 yıldır Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı olarak görev yapıyordu. Faruk Kula’nın cenazesi yarın (25 Ekim 2019 Cuma) Cuma Namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Başçeşme Mezarlığına defnedilecek.

FARUK KULA KİMDİR?
15 Aralık 1953 Tarihinde Balıkesir’de doğan Faruk Kula, Özel İzmir Ege Türk Koleji’ni bitirdikten sonra iş hayatına atılmış ve halen Kula Yağ Emek Yem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir. 1992 yılından itibaren Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Kula, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyesi, Balıkesir Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı, Balıkesir Yüksek Öğretim Vakfı Başkanı, Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Denetim Kurulu Üyesi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiş olup bir dönem de Balıkesirspor Kulübü Asbaşkanlığı görevinde bulunmuştur.
Faruk Kula evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1