EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Şehitlerimizin Emanetleri Ve Kıymetli Gazilerimizleyiz”

“Şehitlerimizin Emanetleri Ve Kıymetli Gazilerimizleyiz”
187 views
14 Ağustos 2020 - 19:08

Bugünkü ziyaret programında kıymetli şehit aileleri ve değerli gazilere yer veren Vali Hasan Şıldak, ilk ziyaretini Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesine gerçekleştirdi. Şube Başkanı Haydar Filiz, şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelen Vali Şıldak, kendileriyle sohbet ederek onlarla yakından ilgilendi.
Ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanlığını ziyaret eden Valimiz, Başkan Ali Hulusi Karakuz ve gazilerimize bir sıkıntılarının olup olmadığını sorarak sohbet etti.
Program kapsamında son olarak Balıkesir Görev ve Terör Mağdurları Derneğini ziyaret ederek burada Başkan İsmet Göner ve şehit aileleri ile bir araya gelen Vali Şıldak’a Başkan Göner nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, ziyaretin anısına hediye ve Türk Bayrağı takdim etti.
Ziyaretlerinde hem makam kapılarının hem de gönül kapılarının şehitlerimizin kıymetli emanetleri ve değerli gazilerimize her zaman açık olduğunu dile getiren Vali Şıldak; “Bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, makamları âli olsun. Gazilerimiz olarak sizlerin hakları ve devletimizin bekâsı için ödediğiniz bedellerin değeri ölçülemez. Bizler o zorlu dönemleri yaşayarak, şahit olarak bu günlere geldik. Ne mutludur ki Devletimizin de en önemli politikalarından biri şehit ailelerimiz ve gazilerimizle yakından alâkadar olmaktır. Bizler de sizlerle kenetleneceğiz. Ziyaretlerimiz hep devam edecek. Sizlerin hakkı hiçbir zaman ödenemez. Sıkıntılarınız olursa, bizim aşabileceğimiz her türlü konuda sizlerin yanınızdayız,” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1