EGE GÜNDEM GAZETESİ

Şehit Semerci’nin Silah Arkadaşları Hayır Yaptı

Şehit Semerci’nin Silah Arkadaşları Hayır Yaptı
125 views
09 Nisan 2016 - 0:32

Dede Ahmet Semerci şehidin yadigarını Belediye Başkanına hediye etti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Ast. Kd. Çavuş Ahmet Semerci’nin silah arkadaşları memleketi Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı İbillermahallesinde Mevlit ve hayır yaptı.

‘En Anlamlı Hediye’

Şehit Ast. Kd. Çavuş Ahmet Semerci’nin dedesi Ahmet Semerci şehidin yadigarı olan tesbihi Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a hediye etti. Dede Semerci; “ Ahmet’imin yadigarı bu tesbih. Bunu sana hediye ediyorum. Bende bir tane daha var” dedi. Dede Semerci’yi kırmayan Başkan Yavaş; “ Bu tesbihi ömrüm yettiği sürece saklayacağım. Ahmet’in yadigârına sahip çıkacağım” dedi.

Şehit Ast. Kd. Çavuş Ahmet Semerci’nin tim arkadaşları kendi aralarında topladıkları para ile baba ocağı ibiller mahallesindeki evinde Mevlit okutarak hayır yaptı. Şehit Semerci’nin hayrına Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Birim Amirleri, Silah Arkadaşı Jandarma Uzman Çavuş Şabettin Akbulut ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Semerci için yapılan hayırla ilgili olarak Silah Arkadaşı Jandarma Uzman Çavuş Şabettin Akbulut; “ Ahmet komutanımız şehit olduktan sonra onun yerine gelen Emre Astsubayımıza böyle bir hayır yapalım dedim. Komutanımda kabul etti ve tim arkadaşlarımız arasında topladığımız para ile bu hayrı yapıyoruz. Ben izinde olduğum için iznim bitmeden hayrı yapıyoruz. Diğer arkadaşlarımız da gelmek istiyordu ama onlar görevde olduğu için katılamadılar” dedi. Başkan Yavaş, tim arkadaşlarının bu örnek davranışlarından dolayı tebrik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1