EGE GÜNDEM GAZETESİ

ŞEFFAF, SAMİMİ VE ADİL OLACAĞIZ

ŞEFFAF, SAMİMİ VE ADİL OLACAĞIZ
121 views
13 Kasım 2018 - 12:56

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Ak Parti’den Altıeylül Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan OSB Müdürü Mesut Eray, “Şeffaf, samimi ve adil olacağız. Bizim yönetim anlayışımızda 3 temel prensibimiz bu olacak” dedi.
Ak Parti Altıeylül Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yapan Mesut Eray, Ak Parti İl binasında bir basın toplantısı düzenledi. “Ak Parti’nin belediyecilik anlayışıyla kimse boy ölçüşemez” diyen Eray, projelerini ve aday gösterilip kazanması halinde yapacağı çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.
Öğrenciler, engelliler ve çevre başta olmak üzere bir çok projesi olduğunu söyleyen Eray, özellikle 6 Eylül Milli Fuarını yeniden canlandırmak istediğini ifade etti. Eray, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi: “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır buyuruyor Peygamber Efendimiz. Bizler de bu manevi anlayışla birlikte Altıeylül Belediyesini yönetebilmek için ilk adımımızı bugün attık. Şeffaf, samimi ve adil bir şekilde yönetim, temel prensibimiz olacaktır.
Şehirler insanlar gibidir. Şehir insanın, insan da şehrin aynasıdır. İnsanı insan yapan nasıl bedeninden ziyade ruhuysa. Şehirleri şehir yapan da o şehrin ruhu ve ruhunu oluşturan unsurlardır. Biz Altıeylül’ün ruhu ve kimliği güçlü olan bir ilçe olması için çok çalışacağız. Bu doğrultuda ilkeli bir yönetim anlayışı ile sürekli daha mükemmeli nasıl olur arayışı içerisinde olacağız.
Evet gönül belediyeciliği yapacağız. Ama önce vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakmalan ve kendilerini ekonomik olarak rahat hissetmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda istihdam alanlarının oluşturulması ve yatırım gelmesi için ilgili Oda Başkanlıktan ve OSB yönetimi ile koordineli çalışacağız.
Şehrimizde ve İlçemizde bulunan kamu kurumlarıyla uyumlu çalışarak ortak projeler üreteceğiz. Mesleki Eğitim konusunda Milli Eğitim ile Sıfır Atık Projesi konusunda Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tarımsal Kooperatifçilik konusunda Tarım Müdürlüğü ile Hayvan Hastanesi kurulması konusunda Veterinerlik Fakültemiz ile Coğrafi İşaret sayısını artırmak için ilgili kurumlarla ile ilçemizde bulunan Jeotermal kaynaklarını etkin kullanarak yaşlı bakım ve sağlık merkezlerinin oluşturulması konusunda sağlık müdürlüğü ile projeler üretmek önceliğimiz olacaktır.
Ayrıca; öğrencilerimiz için bir Eğitim Vakfının kurulması, özel çocuklarımız için otel konseptinde bir bakımevinin yapılması, sosyal sorumluluk projelerimiz olarak hayata geçireceğiz.
Getir getirici projeler kapsamında ise, güneş enerji santrali çiftliklerinin kurulması, İlçemizde Geleneksel Altıeylül Milli Fuarının canlandırılması konularında çalışmalar yürüteceğiz.
Ama her şeyden önemlisi Belediye binamızı ilçemize taşımak ve bir belediye kampüsü yapmak önceliğimiz olacaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1