EGE GÜNDEM GAZETESİ

SAYMAN, “GÜCÜMÜ EDREMİT HALKINDAN ALIYORUM”

SAYMAN, “GÜCÜMÜ EDREMİT HALKINDAN ALIYORUM”
103 views
09 Kasım 2018 - 11:03

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edremit Belediye Başkan aday adayı Şehir ve Bölge Plancısı Nevin Sayman, Akçay Çimen Otelde basınla buluştu. Sayman, “Çin’den Türkiye’ye açılan İpekyolu Projesinden Edremit’in yararlanması en büyük hedefimdir” dedi.

Edremit’in Akçay Mahallesinde ki Çimen Otelde basınla buluşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edremit Belediye Başkan aday adayı Şehir ve Bölge Plancısı Nevin Sayman, Çin’den Türkiye’ye açılan İpekyolu Projesinden Edremit’in yararlanması en büyük hedefi olduğunu ve Çanakkale Boğaz Köprüsü yanı sıra Çanakkale – İzmir arasında tek bölgenin Edremit ilçesi olduğunu ve bir Edremitli olarak bu fırsatı asla kaçırmayacağını açıkladı.

“EDREMİT’TE 140 YILDIR BELEDİYE BAŞKANLARI ERKEK”

“27 yıldır bölgede ve Edremit’te mesleğimi başarılı bir şekilde yaptım. Her partiden belediye başkanları ile uyum içinde çalıştım. Belediyecilik benim çok iyi bildiğim bir iş. Çünkü yıllardır içindeyim. Edremit için bir kadın Belediye Başkanı olmam ayrıca bir şans” diye açıklamalarda bulunan Nevin Sayman, “Çünkü tam 140 yıldır belediye başkanlarımızın hepsi erkek. Artık bir kadın belediye başkanı neden olmasın? Sadece kadın olmak da elbette yetmez. Mesleği Şehir ve Bölge Plancısı olan bir kadın olarak tüm bilgi ve birikimimi Edremit ve mahalleleri için harcayacağım. Edremit buna hazır. İnanın Edremit bunu istiyor. Aday Adayı olduğumda ve Partim beni aday gösterirse Edremit’te tarih yazacağıma yürekten inanıyorum” diyerek artık bir şeylerin değişmesini istedi.

ALTYAPI VE SOSYAL YAŞAM ALANLARI PROJELERİ

Edremit’te altyapı ve sosyal yaşam alanları projelerimi CHP Genel Merkezine dolu bir dosya olarak sunduğunu açıklayan Nevin Sayman, “1934 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere tanıdığı en kıymetli olan Seçme ve Seçilme hakkımı kullanıyorum. Kadın isterse her şey değişebilir. Kadın demek can ve ana demektir. Edremit halkını kucaklayıcı ve sorunlarını çözen 140 yıl sonra ilk kez bir Bayan Belediye Başkan aday adayı olarak bir başkan olmak istiyorum” diye Edremit ve diğer mahallelerdeki şehir içi trafik sıkışıklığı, otoparklar gibi birçok dalda projelerini açıkladı.

Sayman, eğer seçilirse parti rozetini çıkartıp, Edremit için hizmet veren birleştirici gücü olacağını özellikle vurguladı.

SAYMAN, “GÜCÜMÜ EDREMİT HALKINDAN ALIYORUM”

“Yaklaşık son 2 yıldır sahada bu doğrultuda çalışıyorum. Kendimi bu kadar şanslı görmemin nedeni halktan aldığım geri dönüşlerdir. Sadece CHP’li partililer değil diğer partilere oy vermiş birçok insan benim adım gelirse bana oy vereceklerini söylüyor. Yani ben gücümü ve inancımı Edremit Halkından alıyorum” diye açıklama yapan Sayman, “Edremit’in sorunlarını mikro bazda değil, makro bazda değerlendirmeliyiz. Çin’den Egeye yani Türkiye’ye açılan “İpekyolu Projesi”nden Edremit’in yararlanması en büyük hedefimdir. Çanakkale Boğaz Köprüsü yanı sıra Çanakkale – İzmir arasında Liman, Hava Limanı, Deniz ve karayolları olarak tek bölgenin Edremit ilçesi olduğunu ve bir Edremitli olarak bu fırsatı asla kaçırmayacağız. Bu pastadan pay alacağız. Bu planlama ile olur” dedi.

NEVİN SAYMAN KİMDİR?

Ailesinin Havran ilçesine bağlı Kocaseyit Köyünden olup, babasının görevi nedeniyle İzmir Karşıyaka’da1970 yılında doğduğunu 1986 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması bölümünden mezun oldu. 1991 yılından bu güne Edremit’te mesleği ile ilgili çalışmalar yaptı ve Edremit’in sorunlarını çok iyi bildiğini ve çözümlerinin de zor olmadığı bilgisini verdi.

2002 ile 2005 yılları arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edremit Şubesi Başkanlığı yaptı. 2018 yılında ise Uluslar arası Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Edremit temsilciliğine atandı.

Evli ve iki çocuk annesi olan Nevin Sayman, 1992 yılından bu güne tüm belediyeler ile Şehir ve Bölge Plancısı olarak yüzlerce projeye imza attı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1