EGE GÜNDEM GAZETESİ

“SAVAŞTEPE İÇİN SEFERBER OLDUK”

“SAVAŞTEPE İÇİN SEFERBER OLDUK”
3.852 views
08 Ekim 2019 - 12:25

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Savaştepe halkına yol, doğalgaz ve çevreyolu aydınlatmalarıyla ilgili müjdeler verdi. Savaştepe ilçesinde belediye başkanlığını ikinci döneminide kazanan Turhan Şimşek Savaştepe’de yapımı devam eden hizmetler ile ilgili bilgi aldık.

BU DÖNEM BÜTÜN YOLLAR BİTECEK
Gazetemize konuşan Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek “Savaştepe yoluyla ilgili ciddi çalışmalar var. Bu dönem içerisinde müteahitin değişimi ile gözle görülür bir ilerlemeye şahit oluyoruz. Mevsim kışa giriyor ve yağışlar başlamadan önce Savaştepe, Karacalar arasındaki yolu bitirip halkımızın hizmetine açmak istiyoruz. Bu dönemde Savaştepe, Balıkesir yolunu sorun olmaktan çıkartmak istiyoruz. Savaştepe ilçe yolu geri kalan bir hizmet olduğunu bizlerde söylüyoruz. Yol ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte vekillerimiz, İl başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız bizlere hep destek oldular.
2021’DE EVLER DOĞALGAZ İLE ISINACAK
Tabi ikinci olarakta Savaştepe ilçemize kazandıracağımız doğalgaz’ında altını çizmek istiyorum. 20bin üzeri nüfusa sahip ilçelerin doğalgazdan yararlanabileceği söylensede bizlere azim ettik milletvekillerimiz ile beraber bakanın kapısında yattık, kalktık Savaştepe ilçemizde önemüzdeki senelerde organize sanayi bölgesi olacağını, lojistij merkezinin olacağını ifade etttik, bizlere yakın bir noktadan doğalgaz geçtiğini ve bu hattan şehrimize hat çekilebileceğini ifade ettik. 2020 itibariyle Savaştepe ilçemiz Doğalgaz yatırım planına girdi. 2021 yılında da Savaştepe halkımız doğalgaz kullanmaya başlayacaktır. İllaki bu hizmetler olurken şehrimizde bir takım çalışmalar gerçekleştiriyoruz bu yüzden halkımızdan sabır ve hoşgörü bekliyorum. Mutlu Aydemir vekilimiz ile bakanlık ziyaretinden sonra Mustafa Canbey vekilimizde bu konuyu takip etti ve sonuca ulaşmak için büyük bir çaba gösterdi.
Enerji bakanımıza gittiğimizde aynı zamanda orta refuj aydınlatması için ayrı bir dosya götürmüştük sağolsun bakan bey gerekli talimatları vermişti. Dün gelen yazıyla birlikte Savaştepe çevre yolu aydınlatmasının 2020 yılında yatırım programına alınacağıyla ilgili yazı elimize ulaştı.
HALKIMIZ SAYESİNDE GERÇEKLEŞİYOR
İlk dönemde bazı şanssızlıklar yaşadık! İlk göreve geldiğimiz günlerde maden kazaası yaşadık, akabinde büyükşehir belediye başkanlığı değişimi yaşandı, 15 temmuz gibi hain bir kalkışma yaşandı, ekonomik anlamda bir çok sıkıntı yaşandı. Böyle bir dönemden geçtiğimizi halkımızın anlaması ve bize yarım kalan işlerimizi bitirmek adına bir şans daha vererek çalışmalarımızı bitirme imkanı tanıdılar. Bizlerde halkımızın bize gösterdiği teveccühü karşılıksız bırakmayacağız ve elimizden gelen ne varsa seferber ederek Savaştepe ilçemizi eksiksiz bir yer haline getireceğim. Bu süreçte bizlere destek olan, bizlerle beraber emek harcayan herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1