EGE GÜNDEM GAZETESİ

Şartlar Birliktelik Getirecek        

Şartlar Birliktelik Getirecek        
139 views
18 Nisan 2016 - 11:57

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 2014’te rakibi olan Hasan Arslan ile önümüzdeki seçimlerde birlikte hareket etmesi hiç kimseye sürpriz olmaz.

Başkan Saka Belediye Başkanlığı ön seçiminde İsmail Aynur’dan oy alırken, Milletvekili seçiminde Namık Havutçu’yu destekleyerek, Ali Kemal Devecileri ve İsmail Aynur’u siyasette  devre dışı bıraktı. Bu hareketi ile önümüzdeki Milletvekili seçimlerinde kendisinin siyasette önünü açtı.  27 sene Güre Belediye Başkanlığı, 5 yıl Edremit Belediye Başkanlığı yapmış olacak. 2019 seçimlerinde CHP Genel Merkez’i  Belediye Başkanlığına sıcak bakmayacağı için; kendisinin karşısında en güçlü adayla Belediye Başkanlığında elele tutuşarak Hasan Arslan’ı Belediye Başkanlığına, kendisini de Milletvekilliğine adaylığı şartları oluşmuş olacak. Cumhuriyet Halk Partisi içinde bir ilk olarak (Edremit) körfezdeki Parti içi çekişmesi son bulması beleniyor.

kamil saka hasan arslan birlikte

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları da, Başkan Saka’ya önümüzdeki seçimlerde destek vermesi bekleniyor. Başta Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile diyaloglarının iyi olması, körfezde Başkan Saka’nın siyasette elini güçlendiriyor. Rakiplerine de destek olarak kendinden boşalan koltuğa gelmesine destek vermesiyle herkesi kendine bağlaması, Parti içi birliktelik getiriyor. HABER: TAYYAR TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1