EGE GÜNDEM GAZETESİ

SARIMSAKLI’DA BOZULAN YOLLAR ONARILIYOR

SARIMSAKLI’DA BOZULAN YOLLAR ONARILIYOR
86 views
02 Kasım 2018 - 11:54

 

Ayvalık’ta yol yapım ve onarım seferberliği ile yılların eksikliğini tamamlayan Ayvalık Belediyesi, alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda onarım ve taş döşeme faaliyetlerini sürdürüyor.

4 yılda, kentsel sit alanı içinde 72 bin 600 metre kare granit zar taşı döşeyen Ayvalık Belediyesi, kentin tüm mahallelerindeki ihtiyaçları tamamlamak için çalışmalarına devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri (BASKİ) ile UEDAŞ sorumluluğundaki alt yapı çalışması sırasında bozulan yollar, Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından zar taşı döşeme çalışmasıyla tekrar düzenleniyor. Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; müdürlüğe bağlı ekipler, Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı mevkiinde onarım çalışması yapıyor.

SARIMSAKLIDA İKİ ANA YOL ARASINDA EŞ ZAMANLI ONARIM

Sarımsaklı bulvarı ile plaj arasında kalan Millet, Hürriyet ve İstiklal Caddelerinde yapılan çalışmalar önümüzdeki hafta da devam edecek. Ayvalık yollarındaki sorunları çözmek amacıyla 4 yıldır ciddi adımlar attıklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, program dâhilinde onarım gereken tüm yollarda gerekli çalışmanın yapılacağını ifade etti. Başkan Gençer, “İlçemizde alt yapı çalışmaları yapılan ve zarar gören güzergâhlarda gerekli onarım çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz. İlçemizde bozuk yol onarım ve yenileme çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1