EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sarımsaklı Dayanışma Derneğinden Çanakkale Şehitleri İçin Anlamlı Hayır

Sarımsaklı Dayanışma Derneğinden Çanakkale Şehitleri İçin Anlamlı Hayır
80 views
21 Mart 2016 - 8:50

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Sarımsaklı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Çanakkale Şehitleri için düzenlenen hayır etkinliğine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Anlamlı hayıra kalabalık vatandaşların yanı sıra Küçükköy eski Belediye Başkanı Mesut Ergin, eski diyanet görevlisi Varol Yılmaz, Sarımsaklı Yunus Emre Camii imamı Muhammet Küçük, aynı camiinin müezzini Kerim Aydoğan, Ayvalık MHP İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Yörük, MHP İlçe Yöneticisi Ahmet Çakır veAyvalık Birlik Ortopedik Engelliler Derneği yönetimi ve engelliler katılarak destek verdi.

Sarımsaklı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği binası önünde gerçekleşen hayır etkinliğinde şehitler için dualar okunurken; katılımcılara tavuklu pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikram edildi.

Kurulan dev ekranda ve ses sisteminde Çanakkale ile ilgili filmlerin de kalabalık davetli grubuna izlettirildiği etkinlikte,  Çanakkale türküleri ve şiirleri ile o günlerin ruhu adeta yeniden canlandırıldı.

Gerçekleştirdikleri hayır ile ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Sarımsaklı Dayanışma ve Yardımlaşma Başkanı İsa Doğan, Çanakkale Şehitleri için düzenlediğimiz hayır etkinliğine katılan herkese teşekkür etti.

Ayvalık’ın turizm alanında cazibe merkezi olan Sarımsaklı da Çanakkale Şehitleri için düzenledikleri bu etkinliğin derneğin kurulduğu ilk yıldan bu yana düzenlediklerini ifade eden Başkan Doğan, “Çanakkale ruhunu unutmayacak ve unutturmayacağız.  Bu duygularla tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” diye konuştu. (SUAT SALGIN)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1