EGE GÜNDEM GAZETESİ

Şair-Ozan Abdurrahman Delen’e anlamlı ödül

Şair-Ozan Abdurrahman Delen’e anlamlı ödül
380 views
08 Ekim 2019 - 12:01

Trakya’da ilk kez düzenlenen Trakya Ödülleri Gecesi’nde ünlü Şair Abdurrahman Delen’e, “Yılın Sosyal Sorumluluk Klibi” ödülü verildi.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ilk kez gerçekleştirilen Trakya Ödülleri, sanat ve siyaset dünyasından birçok ismi ağırladı.
Ece Pirim ve Şenol İpek’in sunuculuğunu üstlendiği gecede, 15 Temmuz Şiiri’nin Yazarı, Ozan Abdurrahman Delen de; “Dokunmayın Çocuklara” isimli söz ve müziği kendisine ait eseriyle, “Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Klibi” ödülüne layık görüldü.
Ünlü manken Tuğba Özay, ünlü modacı Oğuzhan Erez, ünlü şarkıcı Tarık Mengüç gibi isimlerin de katılıp ödül aldığı gecesinde konuşan Abdurrahman Delen, “Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Trakya Ödülleri-2019’da ödüle layık olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Kendisi için en çok değer verdiği eseri olan “Dokunmayın Çocuklara” adlı sözü ve müziği kendisine ait eserinin “Yılın Sosyal Sorumluluk” projesi seçilerek ödül kazanmasının gururunu kelimelere sığdırabilmenin mümkün olmadığını belirten Delen, “Bu güzel organizasyonu hazırlayan Trakyalılar başta olmak üzere, geceyi düzenleyen Dilek Çakır ve ekibinin yanı sıra emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Son günlerde kamuoyunun vicdanı yaralayan cinsel istismarların yanı sıra çocuk yüreklerin yaşadıkları trajedilere kayıtsız kalamadığını kaydeden Abdurrahman Delen, son yazdığı ‘Çocuklara Dokunmayın’ isimli eserine verilen ödülü, tüm dezavantajlı çocuklara armağan ettiğini de sözlerine ekledi.
Ayvalık’ta yazlığı olan ve yılın bir bölümünü bu güzel ilçede geçirmesiyle bilinen Şair-Ozan Abdurahman Delen’in Trakya’da kazandığı ödül, Ayvalık’ta da memnuniyetle karşılandı.SUAT SALGIN (AYVALIK)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1