EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sahil Güvenlik, Edremit Körfezinde Ceset Aradı

Sahil Güvenlik, Edremit Körfezinde Ceset Aradı
56 views
04 Ekim 2016 - 10:47

Edremit Körfezi’nin Zeytinli-Altınkum sahilinde bir kişinin denizde boğulduğu ihbarı üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, dalgıçlarla birlikte arama çalışması başlattı.
Alınan bilgilere göre, akşam saatlerinde Altınkum sahilinde denizde yüzen bir kişinin bir anda gözden kaybolduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri bölgeye ekip gönderdi. Bir Sahil Güvenlik teknesi ve bir uzman dalgıç ekibi ile bölgeye gelen kurtarma ekibi, Altınkum sahilinde arama çalışmalarına başladı. 2 dalgıç denizin dibini tararken, Sahil Güvenlik Teknesi’ndeki yetkililer de su yüzeyinden saatlerce arama yaptı. Boğulduğu iddia edilen kişinin, olay yerinde yakınlarının olmaması dikkat çekerken, çevre sakinleri arama çalışmalarını izledi.
Olayla ilgili olarak basın mensuplarını bilgilendiren Kaymakam Ali Sırmalı, “Sahil Güvenlik Komutanlığı’na, Altınkum sahilinde bir kişinin yüzerken gözden kaybolduğu ihbarı yapılmış. Bunun üzerine, bölgeye İzmir Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri geldi. Hava kararana kadar arama çalışmaları yapıldı. Bir sonuç alınamadı. Sorumluluk bölgemizde henüz kayıp bir kişi ihbarı almadık. Konunun takipçisiyiz” dedi. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı Arama Kurtarma ekipleri, havanın kararmasıyla birlikte çalışmaları sonlandırırken, konuyla ilgili soruşturma sürüyor.
Haber: Şevki MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1