EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sağlıkta Paran Yoksa Yandın!

Sağlıkta Paran Yoksa Yandın!
83 views
12 Haziran 2016 - 1:39

Paran varsa cerrahtan faydalanırsın ama paran yoksa vay haline vay… Bekler durursun çene cerrahisini acaba bir gün bu hastaneye gelecek mi diye!
Edremit Ali Fahri Akıllıoğlu Ağız ve Diş Merkezine Çene Cerrahisi aranıyor.

Ali Fahri Akıllıoğlu Ağız ve Diş Merkezinde çene cerrahisi olmaması Körfez’de vatandaşların isyan bayrağını çekmesine sebep oldu. Mağdur vatandaşlar Çene ameliyatı ve muayene için Özel Körfez hastanesine gitmek zorunda kalıyor. Daha önceki dönemlerde Çene cerrahisi olan hastanede şimdiler de çene cerrahisi mumla aranır oldu. Yaz sezonunda nüfus sayısının 2 kat arttığı Edremit ilçesinde cerrahın devletin kurumunda olmayıp, özel de olmasıda vatandaşları çileden çıkarttı.

mudur
HERKES ÖZELE NASIL GİTSİN?
Parası olan özel hastaneye giderken, parası olmayanda çene cerrahın yüzünü göremeyecek. Çene Cerrahisi’nin hastaneye ne zaman geleceği merak konusu iken, acil durumda olan hastada zor şartlarda çene cerrahsini bekleyecek. Devlet’in kurumunda çene cerrahisinin olmaması kafalarda soru işareti bırakırken, vatandaşlar ise Milletvekillerine ve idarecilere ateş püskürmeye başladılar. Diğer yandan çene ameliyatı olacak vatandaşlar şimdilerde kara kara düşünüyorlar.
MİLLETVEKİLLERİ GÖREVE!
Vatandaşlar Balıkesir Milletvekillerini göreve davet ettiler. Mecliste her sorunu tek tek gündeme getiren Milletvekillerinden vatandaşlar bu soruna da çare bulmalarını istiyorlar. Diş hastanesinde büyük sıkıntıya yol açan çene cerrahisi sorununa Balıkesir Milletvekilleri el atacak mı bekleyip göreceğiz.

161220142125268662570_2
KOCAÖZ NİÇİN EL ATMIYORSUNUZ?
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz’ün bu konuda nasıl çalışma yaptığı ya da bu sorundan haberinin olup olmadığı merak ediliyor. Diş hastanesindeki yaşanın bu büyük sorun için bu güne kadar çare üretemeyen Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz’ün artık hamle yapması bekleniyor. Vatandaşların sabrı taşarken bu soruna yetkililerden bir an önce el atılması isteniliyor.
GÖRÜŞMELERİN İNCELENMESİNDE FAYDA VAR
Ayvalık Devlet Hastanesi daha önceki Başhekim zamanında hastaları Özel Körfez Hastanesine yönlendirdiği iddiaları vardı. Bize göre hastanelerde eksikliklerin giderilmemesi ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünün duyarsız kalması ayrıca bazın iddialarında araştırılması için telefon görüşmelerinin incelenmesinde fayda var.

(Özel Haber: Şevki MORALI)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1