EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Sağlık İçin Hepimiz İçin”

“Sağlık İçin Hepimiz İçin”
172 views
06 Eylül 2020 - 22:14

Vali Hasan Şıldak; İçişleri Bakanlığımızın “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla tüm Ülkede başlatmış olduğu Covid-19 Tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetim çalışmasına katıldı.

Denetimlere Vali Şıldak’ın yanı sıra; Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve Karesi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gökhan Ünsal da katıldı.

Vali Hasan Şıldak ve beraberindeki heyet denetim ekibiyle birlikte denetime Milli Kuvvetler Caddesinden başlayarak, esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunup, kurallara uyan işletme sahiplerine de teşekkür etti.

Esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Vali Şıldak; 65 yaş üstü vatandaşlar ile de sohbet ederek, salgın konusunda uyardı, dikkatli olmalarını dile istedi.

Denetimler kapsamında bir taksi durağını da denetleyen Vali Şıldak şoför esnafıyla sohbet ederek, pandemi tedbirlerini hatırlattı.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Şıldak; “Bugün Türkiye genelinde yine ortak bir denetim uygulaması gerçekleştiriyoruz. Bizzat İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatıyla bütün İllerimizde olduğu gibi Balıkesir genelinde de bugün bütün Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, bütün ilçe müdürlerimiz, komutanlarımız, bütün kurum müdürlerimiz, muhtarlarımız, imamlarımız, öğretmenlerimizle sahadayız.” dedi.

Gördüğümüz Tablo Memnuniyet Verici

Koronavirüs tedbirlerini gözden geçirdiklerini ve uyarılarını tekrarladıklarını belirten Vali Hasan Şıldak; “Farkındalık oluşturma noktasında artık üst seviyeye çıktık. Yaptığımız denetimde Milli Kuvvetler Caddesi ve yan sokaklarda gördüğümüz tablo memnuniyet verici. İş yerlerimizde bilhassa mesafe kurallarına uyulması, oturulan alanlarda fiziki mesafenin oluşması ve maske kullanılması kurallarına riayet edildiğini gördük. Bu da toplumsal farkındalığının oluştuğunu, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerinin olumlu sonuç verdiğini gösteriyor .” diye konuştu.

Düğünler İle İlgili Yeni Düzenlemeler
Vali Şıldak İçişleri Bakanlığımızın düğünler ile ilgili aldığı yeni kararlar hususunda; “Sokak düğünleri, köylerde yapılan düğünler, sünnet düğünleri, nişan gibi etkinlikler sonlandırıldı. Artık bu şekilde yapılamayacak. Sadece salonlarda nikah merasimi şeklinde düğünler yapılabilecek. Oturma düzeni buna uygun şekilde olacak, mesafe kuralına uygun hale getirilecek, nikah merasimi en fazla bir saat sürebilecek ve kesinlikle kapalı su dışında yemek ve herhangi bir ikram olmayacak.” dedi.

Yeni düzenlemeleri bugünden itibaren İl genelinde uygulamaya başlayacaklarının altını çizen Vali Şıldak; “Vatandaşlarımızın bunu anlayışla karşılayacağını umut ediyoruz. Bu gerekliydi ki Hükümetimiz; Bakanlıklarımız Bilim Kurulu’nun uyarısına uydular ve bu kararı aldılar. Biz de vatandaşlarımız olarak buna riayet edelim. Herhangi bir aksama olmadan bunu uygulayalım istiyoruz. Vatandaşlarımıza duyarlılıkları için şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

“Whatsapp İhbar Hattı” Kuruluyor

Whatsapp ihbar hattı kurduklarını açıklayan Vali Şıldak, vatandaşların mesajla herhangi bir kural ihlalini ihbar edebilecekleri, 112 ihbar hattına ilave bir uygulamanın da hayata geçeceğini belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1