EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sağlık Bakanlığı’nda Gömeç’e 5 Bisiklet

Sağlık Bakanlığı’nda Gömeç’e 5 Bisiklet
110 views
19 Mayıs 2016 - 11:02

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde; Sağlık Bakanlığının “Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat Programı” projesi kapsamında toplam 5 bisiklet dağıtıldı.
Gömeç’te; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması” işbirliği protokolü kapsamında toplam 5 bisiklet dağıtıldı.
Bisiklet dağıtım Törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Özer, Gömeç Hastane Başhekimi Murat Pas, Şube Müdürümüz Yaşar Erbil Uncu, Okul idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.
Törende Başhekim Murat Pas, “Okullardaki obezite sorununun ve çocuklarda görülen hareketsiz yaşama bağlı diğer hastalıkların oranlarında son zamanlarda artış olduğu gözlemlenmektedir. Bu tür durumların önüne geçmek için yeteri kadar egzersiz yapılmalıdır. Fazla kalorili ve gereksiz yiyecekten uzak durulmalıdır. Özellikle şekerli gıdaların ve Fast Food tarzı yiyeceklerin tüketilmemesi gerekir. Bu tür ayrıntılara dikkat edildiğinde çocuklarda erken yaşta görülen sağlık sorunları azalacaktır hatta ortadan kalkacaktır.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1