EGE GÜNDEM GAZETESİ

Rüzgar Bebeğin Yaşaması İçin 70 Bin Lira Gerekli

Rüzgar Bebeğin Yaşaması İçin 70 Bin Lira Gerekli
63 views
12 Haziran 2016 - 1:16

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Küçükköy Mahallesi’nde ikamet eden Karşit Ailesi’nin 24 gün önce dünyaya gelen Rüzgar bebeğin yaşaması için 70 bin lira gerekiyor.

Alınan bilgiye göre; Küçükköy Mahallesi’nin Sarımsaklı mevkii 2. Tokgöz Sitesi’nde yaşayan Kahraman Karşit ve Filiz Karşit’in 2 yaşındaki minik kızlarının ardından 24 gün önce dünyaya gelen Rüzgar Karşit isimli erkek bebek aniden rahatsızlandı.
Apar topar önce Ayvalık Devlet Hastanesi’ne, daha sonra da Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan minik bebek, hayati tehlikesinin sürmesi üzerine Sağlık Bakanlığına ait bir Ambulans Helikopter ile İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne nakledildi.
Burada doktorların yoğun müdahalesi ile yaşama döndürülen Rüzgar bebeğin henüz hayati tehlikeyi atlatamadığı ve yaşaması için acilen tüm kalp damarlarının değişmesi gerektiği ve bu ameliyatlar için de 70 bin liraya ihtiyaç duyulduğu öğrenildi.
26 yaşındaki baba Kahraman Karşit’in işsiz olması nedeniyle bu parayı bulamayacağı bildirilirken, genç anne Filiz Karşit ise minik bebeğinin yaşatılması için Ayvalık halkından yardım istedi.
Çaresizlik içinde boğuşan Karşit Ailesi’nin yakınlarının Ayvalık Kaymakamlığı ile Ayvalık Belediyesi’ne müracaat ederek minik bebeğin kurtarılması için ilçe genelinde büyük bir yardım kampanyası başlatılması için girişimde bulundukları da gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1