EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ramazan Pidesinde 1.25 Kuruş İle Enflasyona Kafa Tutuyorlar

Ramazan Pidesinde 1.25 Kuruş İle Enflasyona Kafa Tutuyorlar
78 views
14 Haziran 2016 - 11:20

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Palabahçe mevkiinde yıllardır simit ve unlu mamul çeşitleri üreten Yusuf, Ahmet ve Timur kardeşlere ait Bilir Kardeşler Fırını’nda Ramazan Pidesi 1.25 kuruşa satılıyor.

Ayvalık genelinde 1.50 kuruşa bazı satış noktalarında ise 1.75 kuruşa satılan Ramazan ayı sofralarının vazgeçilmezi olan 450 gram pideyi 1.25 kuruşa vatandaşlara ulaştıran Bilir Kardeşler Fırını’na talep de arttı.
Kara Fırın olarak da adlandırılan Taş Fırın ’da pişirilen Ramazan Pidelerinin tadının da elektrikli fırında pişen pidelerden daha lezzetli olduğunu kaydeden vatandaşlar pidede damak keyfini ucuza yiyebilmelerine olanak verdiği için Yusuf, Ahmet ve Timur Bilir kardeşlere teşekkür etti.
Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ahmet Bilir, sadece Ramazan ayı içinde değil, haftanın belirli günlerinde pide çıkardıklarını hatırlatarak, “Amacımız Ramazan ayının geleneksel lezzeti pideyi en kaliteli ve hijyen koşullarda üretip, vatandaşların sofralarına ucuz fiyatlar ulaştırmaktır. Her an sıcak olan fırınımızda odun ateşinde pişirdiğimiz pidelere Ramazan ayı ile birlikte talep arttı. Tüm imkanlarımızla artan talebi karşılarken, bir yandan da akşam saatlerinde kıyma, lor, yumurta gibi iç malzemeleri getiren vatandaşlara Kıymalı, Lorlu ve Yumurtalı Pideler de yaparak halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1