EGE GÜNDEM GAZETESİ

Rahmi Başkan Gençer Halkla Buluşmalarını Sürdürüyor

Rahmi Başkan Gençer Halkla Buluşmalarını Sürdürüyor
92 views
22 Nisan 2016 - 10:36

Ayvalık ilçesinde; ‘Başkan Burada’ sloganıyla yaşadıkları mahallelere giderek, orada yaşayan vatandaşlarımızla bire bir görüşen ve mahalle sakinlerinin istek, dilek ve sorunlarını yerinde dinleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer; Kazım Karabekir, Zekibey ve Fethiye mahallelerinden sonra bu kez de Sakarya Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.
Belediye Başkanı Rahmi Gençer, mahalle girişinde Muhtar İbrahim Kurtay tarafından çiçekle karşılandı. Gençer de yanında getirdiği çiçeği muhtar Kurtay’a verdi. Sakarya Mahallesi Avcılar Kulübü’nde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Gençer, tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı; söz isteyen herkesi dinledi.
Mahalle sakinleriyle sohbet havasında geçen buluşmada; alt yapı sorunları, çöplerin daha özenli toplanması, temizliğe özen gösterilmesi ve otların temizlenmesi, çocuk parkı ve jimnastik gereçleri, yaşlıların otobüsle hastaneye taşınabilmesi için servis ayarlanması, Mahalledeki köprünün yapılması, Yıkılma durumundaki 2 bina için önlem alınması, Anayoldan geçen ve trafiği yavaşlatan dolmuşların uyarılması, Atatürk büstünün çevresinin düzenlenmesi ve ışıklandırılması, Midilli’den gelen konukların araçlarını mahalleye park etmemesi, Mayıs ayı içinde adaları ve Pateriça’yı kapsayacak bir etkinlik yapılması ve Ayvalık’ın adalarının çöpten arındırılması konuları ele alındı.
Başkan Gençer toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede; Sakarya Mahallesi’nde sorunların önem sırasına göre en kısa zamanda çözümlenmesi için Ayvalık Belediyesi olarak ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Gençer, daha sonra mahalle halkının kendisine ilettiği sorunları yerinde görmek ve çözüm planlaması oluşturmak için mahalleyi sokak sokak gezdi, yapılması gerekenleri saptayarak, İlgili daire müdürlerine gereken talimatlar vermeyi de ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1