EGE GÜNDEM GAZETESİ

Protokol Üyeleri Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Protokol Üyeleri Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
132 views
13 Nisan 2016 - 11:25

Havran İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sağlık haftası etkinlikleri kapsamında “Sağlık için hareket edelim” sloganıyla obezite hastalığına dikkati çekmek için sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi.Havran Ziraat Odası önünde başlayan yürüyüş tekrar Ziraat Odası önünde son buldu.

Yürüyüşe, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Belediye Başkan Vekili Turgay Kılıç,Havran Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr.Kıymet Doğan,Daire Müdürleri Sivil Toplum Temsilcileri sağlık görevlileri,  vatandaş ve öğrencilerden oluşan heyet katıldı.

Havran Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr.Kıymet Doğan Son  yıllarda sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamla birlikte hızla yaygınlaşan obeziteye dikkati çekmek için düzenlenen yürüyüşte, “Obeziteye dikkat, yaşamına hareket kat. Her gün 10 bin adımda obezite mücadele hareketi başlıyor” yazılı mesaj veren  pankartlar taşındı.

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk ve Havran Belediye Başkan Vekili Turgay Kılıç yaptıkları açıklamada Sağlık yaşam için yürüyüşün önemli olduğunu belirterek vatandaşlarımızın  özellikle sabahları mutlaka yürüyüş yapmalarını tavsiye ettiklerini ifade ettiler.

Havran İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri yürüyüşe katılarak destek verdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1